Licensed to YMCA Indy SwimFit          Hy-Tek's Meet Manager 5/10/2007 10:06 AM
           Spring Fever Masters Swim Meet April 21 2007 - 4/21/2007            
                                    Results                                    
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinh, Mary J             19 GRIN                 1:04.00    1:03.93  
      30.56   33.37                                                
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinh, Mary J             19 GRIN                 7:00.00    6:28.54  
      34.30   37.92   40.12   40.18   40.11   39.58   39.75   40.23
      38.79   37.56                                                
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinh, Mary J             19 GRIN                   35.00      36.11  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinh, Mary J             19 GRIN                      NT      33.40  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinh, Mary J             19 GRIN                      NT    1:16.74  
      36.55   40.19                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrison, Abigail         25 COLE                 3:55.00    3:09.48  
      42.19   47.79   50.67   48.83                                
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrison, Abigail         25 COLE                 9:00.00    8:08.15  
      42.33   46.79   47.98   48.62   49.90   50.68   51.06   50.30
      51.61   48.88                                                
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrison, Abigail         25 COLE                 1:00.00      54.20  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrison, Abigail         25 COLE                 2:00.00    1:41.51  
      47.02   54.49                                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda L           33 CSI                    28.00      28.22  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda L           33 CSI                  1:02.00    1:02.40  
      29.76   32.64                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda L           33 CSI                  2:25.00    2:24.62  
      33.01   36.71   38.06   36.84                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda L           33 CSI                  6:40.00    6:33.40  
      35.62   39.82   41.13   41.05   40.82   40.56   39.31   38.49
      39.04   37.56                                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda L           33 CSI                  1:15.00    1:18.70  
      37.18   41.52                                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            39 GRIN                 6:17.12    6:02.29  
      31.25   33.95   35.46   36.22   36.98   37.32   38.04   38.02
      37.44   37.61                                                
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            39 GRIN                   35.30      35.20  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            39 GRIN                 1:16.00    1:16.59  
      36.62   39.97                                                
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            39 GRIN                 2:42.50    2:40.48  
      36.56   40.48   41.69   41.75                                
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            39 GRIN                   32.20      32.95  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            39 GRIN                 1:13.50    1:10.60  
      34.48   36.12                                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ford, Rose                44 CHURU                     NT      31.86  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rummele, Jane             48 INHP                      NT      34.66  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rummele, Jane             48 INHP                      NT    1:20.16  
      36.67   43.49                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      49 ISF                  2:26.00    2:26.87  
      33.23   38.12   38.79   36.73                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      49 ISF                    37.00      36.97  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      49 ISF                  1:22.00    1:21.89  
      38.82   43.07                                                
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      49 ISF                  2:59.00    2:55.88  
      39.69   44.45   45.67   46.07                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT      46.16  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    1:42.23  
      49.45   52.78                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    3:33.95  
                      54.51   53.33                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    9:40.80  
      49.02   57.19   59.35 1:00.43 1:00.29 1:00.96 1:00.68   59.57
    1:00.36   52.95                                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willig, Janet             51 Unattached             52.83      48.41  
  2 Stoner, Deb               53 COLE                      NT      52.00  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    1:56.23  
      55.98 1:00.25                                                
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    3:49.75  
      53.01   58.97 1:00.05   57.72                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willig, Janet             51 Unattached             53.58      49.94  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT      57.11  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    2:02.75  
      58.35 1:04.40                                                
 
Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               53 COLE                      NT    4:28.79  
    1:02.67 1:10.41 1:09.55 1:06.16                                
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Marsha G           56 Unattached                NT    1:37.12  
      44.99   52.13                                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           59 ISF                  8:30.00    7:52.40  
      41.65   46.78   45.83   46.75   48.07   48.01   48.40   49.63
      49.19   48.09                                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Marsha G           56 Unattached                NT      47.41  
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           59 ISF                  3:30.00    3:20.32  
      46.68   51.46   50.70   51.48                                
 
Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           59 ISF                  7:00.00    7:09.37  
      47.24   53.15   56.48   55.36   58.14   58.65   50.37   49.98
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             65 ISF                  3:00.00    2:50.96  
      38.75   42.87   45.28   44.06                                
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             65 ISF                  2:00.00    1:31.40  
      45.52   45.88                                                
 
Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             65 ISF                  3:30.00    3:15.20  
      44.52   48.42   51.22   51.04                                
 
Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             65 ISF                  1:40.00    1:35.91  
      45.78   50.13                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bourounis, George         29 Unattached             24.00      24.98  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bourounis, George         29 Unattached             56.00      56.27  
      26.14   30.13                                                
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bourounis, George         29 Unattached             31.00      31.48  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bourounis, George         29 Unattached             40.00      52.67  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bourounis, George         29 Unattached             26.00      27.35  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bourounis, George         29 Unattached                NT    1:02.40  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobbs, Josh               34 CSI                    25.00      24.45  
  2 Maydak, Jeff              33 NASTI                  25.99      25.27  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobbs, Josh               34 CSI                    55.00      53.66  
      25.61   28.05                                                
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              33 NASTI                5:59.99    5:37.73  
      30.84   33.38   34.38   34.58   34.49   34.20   34.55   34.13
      33.91   33.27                                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              33 NASTI                  34.99      35.65  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              33 NASTI                1:19.99    1:12.37  
      34.13   38.24                                                
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              33 NASTI                2:59.99    2:40.03  
      34.47   40.32   42.76   42.48                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobbs, Josh               34 CSI                    27.00      26.82  
  2 Maydak, Jeff              33 NASTI                  28.99      30.18  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobbs, Josh               34 CSI                  1:05.00      59.91  
      28.40   31.51                                                
  2 Maydak, Jeff              33 NASTI                1:03.99    1:01.18  
      28.80   32.38                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobbs, Josh               34 CSI                  1:10.00    1:07.22  
      30.41   36.81                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas F         39 MMAST                  24.40      24.76  
  2 Zummak, Mark              38 Unattached             30.00      28.17  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             35 Unattached             49.00      52.20  
      25.79   26.41                                                
  2 Schardt, Thomas F         39 MMAST                  54.50      54.93  
      26.45   28.48                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             35 Unattached           1:59.00    1:57.84  
      26.85   29.54   30.74   30.71                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             35 Unattached           5:45.00    5:25.16  
      29.47   31.74                   32.98   33.14 1:06.72 1:05.49
  2 Zummak, Mark              38 Unattached           6:30.00    6:50.19  
      35.60   39.19   41.18                                        
    1:22.18                                                        
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas F         39 MMAST                  30.90      30.68  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             35 Unattached             59.00    1:03.89  
      30.63   33.26                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             35 Unattached           2:08.00    2:16.04  
      31.59   34.74   34.79   34.92                                
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas F         39 MMAST                2:58.00    3:12.99  
      40.46   48.32   51.50   52.71                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             35 Unattached             59.00    1:00.90  
      28.25   32.65                                                
  2 Zummak, Mark              38 Unattached           1:10.00    1:10.62  
      32.43   38.19                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schardt, Thomas F         39 MMAST                2:35.00    2:39.54  
      31.40   44.47   49.80   33.87                                
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zummak, Mark              38 Unattached           6:00.00    5:59.65  
      36.25   43.90   46.88   47.58   51.29   51.22   41.10   41.43
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahonen, Mike              41 Unattached             26.50      23.99  
  2 Cook, Tony                44 FWAM                      NT      27.12  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tony                44 FWAM                      NT    1:00.63  
    1:00.63                                                        
  2 Kindelan, Jeff            44 MMAST                1:07.00    1:04.48  
      31.03   33.45                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kindelan, Jeff            44 MMAST                2:27.00    2:21.94  
      32.92   36.24   36.80   35.98                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tony                44 FWAM                      NT      35.04  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Tony                44 FWAM                      NT      39.84  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahonen, Mike              41 Unattached             29.00      26.44  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bob               47 GRIN                   25.00      25.66  
  2 Higginbottom, Keith       49 IAMP                   27.50      26.68  
  3 Klefeker, Alex            48 JORGY                  35.00      28.19  
  4 Hiser, Tom                46 GRIN                   31.89      31.34  
  5 Smith, Brad               49 COLE                      NT      33.72  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bob               47 GRIN                   55.50      54.80  
      26.66   28.14                                                
  2 Klefeker, Alex            48 JORGY                1:15.00    1:03.92  
      30.83   33.09                                                
  3 Hiser, Tom                46 GRIN                 1:12.93    1:10.02  
      33.87   36.15                                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higginbottom, Keith       49 IAMP                 5:46.80    5:43.86  
      30.28   32.50   33.77   34.70   35.12   35.12   35.09   35.27
      36.74   35.27                                                
  2 Klefeker, Alex            48 JORGY                6:35.00    6:44.96  
      34.79   38.20   39.52   40.61   41.62   43.33   41.17   42.98
      42.03   40.71                                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bob               47 GRIN                   33.00      34.19  
  2 Smith, Brad               49 COLE                      NT      42.79  
  3 Hiser, Tom                46 GRIN                   44.10      44.10  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bob               47 GRIN                 1:12.00    1:12.65  
      36.17   36.48                                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higginbottom, Keith       49 IAMP                   28.80      28.53  
  2 Smith, Brad               49 COLE                      NT      43.99  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higginbottom, Keith       49 IAMP                 1:07.50    1:08.62  
      32.12   36.50                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higginbottom, Keith       49 IAMP                 1:12.00    1:13.19  
      32.82   40.37                                                
  2 Klefeker, Alex            48 JORGY                1:30.00    1:16.22  
      36.32   39.90                                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bob               47 GRIN                 2:29.00    2:30.80  
      31.89   39.91   45.70   33.30                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sager, Don                56 NILES                  26.50      27.29  
  2 Dwyer, Patrick            59 COLE                   31.00      28.49  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sager, Don                56 NILES                  59.60    1:00.11  
      29.15   30.96                                                
  2 Dwyer, Patrick            59 COLE                 1:10.00    1:06.95  
      32.23   34.72                                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Patrick            59 COLE                   40.00      37.01  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sager, Don                56 NILES                  29.50      30.23  
  2 Dwyer, Patrick            59 COLE                   37.00      33.39  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sager, Don                56 NILES                1:12.50    1:09.55  
      32.27   37.28                                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sager, Don                56 NILES                1:12.50    1:10.98  
      34.13   36.85                                                
  2 Clarke, Greg              59 COLE                 2:00.00    1:16.85  
      37.29   39.56                                                
  3 Dwyer, Patrick            59 COLE                 1:20.00    1:17.35  
      36.79   40.56                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Greg              59 COLE                 2:50.00    2:48.04  
      36.03   44.86   46.58   40.57                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                  35.00      36.04  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                1:15.00    1:22.92  
      39.01   43.91                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            61 GRIN                 2:20.00    2:19.15  
      33.24   35.20   35.60   35.11                                
  2 Kroeger, Donald J         63 MMAST                3:00.00    2:58.99  
      38.46   45.62   47.73   47.18                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            61 GRIN                 6:10.00    6:20.59  
      34.69   37.45   37.80   38.65   38.75   39.12   39.88   39.32
      37.95   36.98                                                
  2 Kroeger, Donald J         63 MMAST                7:30.00    7:36.92  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                  45.00      48.42  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                1:30.00    1:42.48  
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                3:31.00    3:38.49  
      49.50   55.74   55.70   57.55                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                  50.00      46.93  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                1:45.00    1:40.17  
      47.86   52.31                                                
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                3:31.00    3:32.81  
      49.11   54.11   54.83   54.76                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                  45.00      45.34  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                1:50.00    1:45.71  
      47.20   58.51                                                
 
Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                4:10.00    3:43.13  
      45.97   55.97   58.96 1:02.23                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                1:35.00    1:36.92  
      45.20   51.72                                                
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         63 MMAST                3:20.00    3:23.99  
      46.29   54.83   56.97   45.90                                
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            61 GRIN                 5:40.00    5:38.79  
      34.99 5:03.80                                                
  2 Kroeger, Donald J         63 MMAST                7:00.00    6:54.59  
      45.96   55.00   54.35   54.89   56.02   54.97   46.01   47.39
 
Mixed 18+ 100 Yard Freestyle Surprise Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardinal Swimming Indiana  'A'                         NT    1:00.00  
     1) Kroeger, Donald J M63           2) Clarke, Greg M59               
     3) Smith, Brad M49                 4) Schardt, Thomas F M39          
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michigan Masters  'A'                                  NT    1:38.90  
     1) Kroeger, Donald J M63           2) Higginbottom, Keith M49        
     3) Miller, Bob M47                 4) Maydak, Jeff M33               
  2 Cole Center Family Y Masters  'A'                      NT    2:00.37  
     1) Clarke, Greg M59                2) Dwyer, Patrick M59             
     3) Sager, Don M56                  4) Smith, Richard M61             
  3 Churubusco Masters Swimmers  'A'                       NT    2:09.46  
     1) Bourounis, George M29           2) Ford, Rose W44                 
     3) Hiser, Tom M46                  4) Willig, Janet W51              
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole Center Family Y Masters  'A'                      NT    2:11.00  
     1) Dwyer, Patrick M59              2) Clarke, Greg M59               
     3) Smith, Richard M61              4) Sager, Don M56                 
       35.30    37.72    30.28    27.70