Licensed to YMCA Indy SwimFit       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/3/2010 04:47 PM
              2010 Firecracker Invitational, Sanction #: 160 S 08              
                     IU Natatorium, Indianapolis, Indiana                      
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 YMCA Indy SwimFi-16    45.00      36.44  
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 YMCA Indy SwimFi-16       NT    1:21.49  
      39.18   42.31                                                
 
Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 YMCA Indy SwimFi-16    45.00      43.02  
 
Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 YMCA Indy SwimFi-16    45.00      42.96  
 
Women 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 YMCA Indy SwimFi-16  1:30.00    1:45.03  
      46.66   58.37                                                
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ganim, Laura E            33 Hilliard YMCA Hu-17    31.50      32.21  
 
Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ganim, Laura E            33 Hilliard YMCA Hu-17  2:33.00    2:29.63  
      34.89   37.90   38.55   38.29                                
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ganim, Laura E            33 Hilliard YMCA Hu-17  5:20.00    5:13.84  
      36.28   39.63   40.01   39.79   39.98   39.82   39.94   38.39
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ganim, Laura E            33 Hilliard YMCA Hu-17    35.00      35.09  
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  36 Illinois Masters-21  1:13.00    1:15.56  
      36.52   39.04                                                
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  36 Illinois Masters-21  2:40.00    2:44.61  
      37.31   40.80   43.13   43.37                                
  2 Schenck, Kathleen         39 UNAT                 2:47.89    2:46.01  
      37.48   40.41   43.43   44.69                                
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenck, Kathleen         39 UNAT                 1:28.48    1:27.19  
      42.58   44.61                                                
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  36 Illinois Masters-21    38.00      40.57  
 
Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  36 Illinois Masters-21  1:35.00    1:36.03  
      45.44   50.59                                                
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenck, Kathleen         39 UNAT                 2:59.29    3:10.55  
      39.39   47.12   56.05   47.99                                
  2 Chan-O'Connell, Fontaine  36 Illinois Masters-21  3:20.00    3:25.15  
      45.68   54.41 1:01.16   43.90                                
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             40 UNAT                   29.15      29.11  
  2 Harter, Michelle C        40 YMCA Indy SwimFi-16    30.20      29.24  
  3 Rian, Victoria L          44 YMCA Indy SwimFi-16    34.64      32.39  
  4 Ahlborn, Jacqueline T     42 YMCA Indy SwimFi-16    36.00      35.79  
  5 Gernert, Karen J          40 YMCA Indy SwimFi-16    35.82      37.29  
  6 Lo, Linda C               44 YMCA Indy SwimFi-16    49.37      46.67  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             40 UNAT                 1:03.04    1:02.79  
      31.49   31.30                                                
  2 Harter, Michelle C        40 YMCA Indy SwimFi-16  1:06.50    1:03.32  
      30.79   32.53                                                
  3 Rian, Victoria L          44 YMCA Indy SwimFi-16  1:09.35    1:09.89  
      34.16   35.73                                                
  4 Gernert, Karen J          40 YMCA Indy SwimFi-16  1:20.14    1:22.87  
      17.46 1:05.41                                                
  5 Ahlborn, Jacqueline T     42 YMCA Indy SwimFi-16  1:48.00    1:22.96  
      39.66   43.30                                                
  6 Lo, Linda C               44 YMCA Indy SwimFi-16  1:54.42    1:45.95  
      49.06   56.89                                                
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harter, Michelle C        40 YMCA Indy SwimFi-16  2:25.00    2:20.14  
      32.73   35.55   35.93   35.93                                
  2 Rian, Victoria L          44 YMCA Indy SwimFi-16  2:25.81    2:22.91  
      34.55   37.28   36.01   35.07                                
  3 Gernert, Karen J          40 YMCA Indy SwimFi-16  2:54.86    3:06.47  
      39.74   45.80   49.97   50.96                                
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             40 UNAT                 4:53.50    4:55.35  
      33.86   37.05   37.62   38.27   37.77   38.20   37.24   35.34
  2 Rian, Victoria L          44 YMCA Indy SwimFi-16  5:05.72    5:02.37  
      35.84   39.31   39.69   38.87   38.12   37.69   36.25   36.60
  3 Ahlborn, Jacqueline T     42 YMCA Indy SwimFi-16  7:15.00    6:49.04  
      44.38   51.61   51.83   54.47   53.22   53.02   51.80   48.71
 
Women 40-44 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rian, Victoria L          44 YMCA Indy SwimFi-16 19:30.55   25:03.69  
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lo, Linda C               44 YMCA Indy SwimFi-16       NT      52.60  
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lo, Linda C               44 YMCA Indy SwimFi-16       NT    1:52.42  
      53.82   58.60                                                
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             40 UNAT                   38.00      38.14  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             40 UNAT                   32.00      31.74  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 Illinois Masters-21  1:10.90    1:10.85  
      34.13   36.72                                                
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 YMCA Indy SwimFi-16  2:27.00    2:28.92  
      34.09   37.75   38.33   38.75                                
  2 Kafka, Heidi              48 Illinois Masters-21  2:33.30    2:37.09  
      36.36   40.02   41.00   39.71                                
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 YMCA Indy SwimFi-16  5:10.00    5:14.26  
      36.34   39.50   39.51   39.79   39.29   39.54   40.27   40.02
  2 Kafka, Heidi              48 Illinois Masters-21  5:31.20    5:35.31  
      38.37   41.36   42.75   43.10   42.85   42.77   43.02   41.09
 
Women 45-49 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 YMCA Indy SwimFi-16 20:00.00   24:50.39  
  2 Albertson, Tamara L       48 YMCA Indy SwimFi-16 35:00.00   37:39.84  
 
Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 Illinois Masters-21  1:26.70    1:27.04  
      42.95   44.09                                                
  2 Froehlich, Kathryn        48 Illinois Masters-21  1:36.65    1:33.11  
      45.55   47.56                                                
 
Women 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 Illinois Masters-21  3:03.20    3:00.63  
      43.61   45.62   46.34   45.06                                
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        48 Illinois Masters-21  1:34.63    1:38.39  
 
Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 YMCA Indy SwimFi-16  2:50.00    2:51.02  
      38.68   43.86   45.10   43.38                                
  2 Froehlich, Kathryn        48 Illinois Masters-21  3:13.52    3:18.93  
      42.78   49.26   53.00   53.89                                
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        48 Illinois Masters-21  3:02.08    3:08.18  
      40.55   51.26   52.02   44.35                                
 
Women 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 YMCA Indy SwimFi-16  5:56.00    5:57.91  
      37.27                   45.64   52.42 1:50.82   20.93        
  2 Froehlich, Kathryn        48 Illinois Masters-21  6:27.77    6:36.58  
      42.92   47.99   53.48   50.32   53.33   53.98   48.00   46.56
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Traylor, Kate A           51 YMCA Indy SwimFi-16       NT      50.89  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl M    53 YMCA Indy SwimFi-16  1:17.06    1:17.48  
      36.84   40.64                                                
  2 Traylor, Kate A           51 YMCA Indy SwimFi-16       NT    1:59.36  
      56.31 1:03.05                                                
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Chris E         52 YMCA Indy SwimFi-16  2:47.40    2:43.94  
      38.40   41.18   42.40   41.96                                
  2 Brown, Denise H           51 Michigan Masters-19  3:09.36    2:56.03  
      39.65   43.09   47.40   45.89                                
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 Michigan Masters-19  5:13.78    5:11.67  
      37.32   38.65   39.81   39.73   39.47   39.27   39.05   38.37
  2 Pedersen, Chris E         52 YMCA Indy SwimFi-16  5:55.40    5:46.71  
      39.60   43.41   43.80   44.57   44.66   44.93   43.64   42.10
  3 Traylor, Kate A           51 YMCA Indy SwimFi-16       NT    8:18.10  
                            1:02.51 1:04.52 1:03.32 1:05.87   58.84
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Traylor, Kate A           51 YMCA Indy SwimFi-16       NT    2:13.27  
    1:03.23 1:10.04                                                
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 Michigan Masters-19  3:09.47    2:59.31  
      42.99   45.39   46.29   44.64                                
  2 Pedersen, Chris E         52 YMCA Indy SwimFi-16  3:37.40    3:22.78  
      49.18   51.31   52.25   50.04                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl M    53 YMCA Indy SwimFi-16    44.06      43.52  
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl M    53 YMCA Indy SwimFi-16  1:40.61    1:38.52  
      46.69   51.83                                                
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl M    53 YMCA Indy SwimFi-16  3:29.48    3:30.95  
      48.25                   53.99                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Chris E         52 YMCA Indy SwimFi-16    44.40      40.44  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl M    53 YMCA Indy SwimFi-16  1:36.00    1:42.58  
      45.53   57.05                                                
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 Michigan Masters-19  3:17.69    2:59.90  
      37.85   46.24   55.75   40.06                                
 
Women 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 Michigan Masters-19  6:14.71    6:17.11  
      38.82   43.29   49.09   48.36   58.34   58.33   41.03   39.85
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher Campbell, Anne E   58 YMCA Indy SwimFi-16    42.22      39.78  
  2 Delanois, Barbara         55 Illinois Masters-21    41.00      39.91  
  3 Burkman, Ruth A           58 Southwest Ohio M-17    42.95      41.56  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher Campbell, Anne E   58 YMCA Indy SwimFi-16  1:28.33    1:28.64  
      42.19   46.45                                                
  2 Delanois, Barbara         55 Illinois Masters-21  1:30.00    1:29.45  
      42.14   47.31                                                
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          58 O*H*I*O Masters-18   3:20.00    3:08.15  
      40.62   48.16   49.97   49.40                                
  2 Fisher Campbell, Anne E   58 YMCA Indy SwimFi-16  3:12.82    3:10.08  
      44.92   48.86   49.02   47.28                                
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher Campbell, Anne E   58 YMCA Indy SwimFi-16  6:29.94    6:38.30  
      46.00   49.13   50.73   50.17   50.77   50.62   51.08   49.80
  2 Smith, Melinda J          58 O*H*I*O Masters-18   7:00.00    6:41.79  
      45.33   50.43   51.85   52.24   50.87   52.01   51.57   47.49
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkman, Ruth A           58 Southwest Ohio M-17    48.30      47.82  
  2 Delanois, Barbara         55 Illinois Masters-21    47.53      48.54  
 
Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkman, Ruth A           58 Southwest Ohio M-17  1:55.91    1:49.08  
      52.90   56.18                                                
 
Women 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         55 Illinois Masters-21  1:59.00    2:01.15  
      56.20 1:04.95                                                
 
Women 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          58 O*H*I*O Masters-18   3:55.00    3:54.24  
      54.34   59.55 1:00.80   59.55                                
  2 Delanois, Barbara         55 Illinois Masters-21  4:00.00    4:21.20  
    1:02.06 1:05.29 1:08.70 1:05.15                                
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Maryann          57 YMCA Indy SwimFi-16    37.00      36.95  
  2 Fisher Campbell, Anne E   58 YMCA Indy SwimFi-16    46.91      44.68  
 
Women 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Maryann          57 YMCA Indy SwimFi-16  1:28.00    1:23.89  
      39.36   44.53                                                
 
Women 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          58 O*H*I*O Masters-18   4:11.00    4:06.19  
      50.79 1:00.11 1:11.17 1:04.12                                
 
Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Maryann          57 YMCA Indy SwimFi-16  3:08.00    3:05.77  
      39.65   48.93   55.45   41.74                                
  2 Burkman, Ruth A           58 Southwest Ohio M-17  4:05.70    4:12.86  
      58.17   59.92 1:16.82   57.95                                
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          60 Michigan Masters-19  1:18.05    1:23.15  
      39.18   43.97                                                
 
Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          60 Michigan Masters-19    40.00      44.16  
 
Women 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          60 Michigan Masters-19  7:16.04    7:49.00  
      48.39 1:03.87 1:02.23 1:04.12 1:05.15 1:06.32   49.90   49.02
  2 Hall, Carol A             63 YMCA Indy SwimFi-16 11:00.00   11:40.26  
    1:25.58 1:28.04 1:41.10 1:40.14 1:27.12 1:28.06 1:13.20 1:17.02
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pohlmann, Mary M          65 St. Louis Area M-22  6:37.52    6:42.07  
      46.11   50.63   51.14   51.53   51.22   51.18   51.29   48.97
 
Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pohlmann, Mary M          65 St. Louis Area M-22    44.09      46.59  
 
Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pohlmann, Mary M          65 St. Louis Area M-22  1:35.40    1:39.84  
      48.87   50.97                                                
 
Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pohlmann, Mary M          65 St. Louis Area M-22  3:22.22    3:34.24  
      51.09   55.24   54.78   53.13                                
 
Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles, Diane              70 Westview Healthp-16       NT    2:04.24  
 
Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles, Diane              70 Westview Healthp-16       NT    4:27.72  
    2:09.78 2:17.94                                                
 
Women 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois Kivi        86 Michigan Masters-19  1:10.51    1:06.49  
 
Women 85-89 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois Kivi        86 Michigan Masters-19  2:36.53    2:26.94  
 
Women 85-89 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois Kivi        86 Michigan Masters-19  5:12.69    5:26.30  
    1:11.14 1:24.62 1:24.54 1:26.00                                
 
Women 90-94 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Nancy Ann         92 Illinois Masters-21  1:53.00    1:51.42  
 
Women 90-94 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Nancy Ann         92 Illinois Masters-21  4:01.99    4:09.57  
 
Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Ryan              22 YMCA Indy SwimFi-16  1:05.46    1:05.47  
      31.75   33.72                                                
 
Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Ryan              22 YMCA Indy SwimFi-16       NT    2:27.99  
      33.87   35.53   39.01   39.58                                
 
Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Ryan              22 YMCA Indy SwimFi-16  5:16.60    5:22.20  
      35.70   38.30   40.51   41.76   42.15   42.19   41.55   40.04
 
Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Ryan              22 YMCA Indy SwimFi-16       NT      31.81  
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waggoner, Nick            29 UNAT                   29.00      27.30  
  2 Mallory, Kyle             27 YMCA Indy SwimFi-16    30.00      29.79  
  3 Schrider, Daniel R        25 UNAT                   40.01      31.68  
  4 McDonnell, Michael P      25 Illinois Masters-21    35.00      40.43  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waggoner, Nick            29 UNAT                 1:05.00    1:00.32  
      28.67   31.65                                                
  2 McDonnell, Michael P      25 Illinois Masters-21  1:30.00    1:30.68  
      43.46   47.22                                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallory, Kyle             27 YMCA Indy SwimFi-16    32.00      32.43  
  2 Waggoner, Nick            29 UNAT                   36.00      34.39  
  3 McDonnell, Michael P      25 Illinois Masters-21  1:00.00      53.21  
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Michael P      25 Illinois Masters-21  2:00.00    1:55.28  
      56.31   58.97                                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schrider, Daniel R        25 UNAT                   32.00      32.65  
  2 Mallory, Kyle             27 YMCA Indy SwimFi-16    38.00      37.03  
  3 Waggoner, Nick            29 UNAT                   37.00      37.19  
  4 McDonnell, Michael P      25 Illinois Masters-21    45.00      59.57  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schrider, Daniel R        25 UNAT                 1:11.00    1:12.09  
      33.35   38.74                                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waggoner, Nick            29 UNAT                   31.50      29.17  
  2 Mallory, Kyle             27 YMCA Indy SwimFi-16    32.00      31.08  
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallory, Kyle             27 YMCA Indy SwimFi-16  2:50.00    2:43.48  
      33.74   40.95   50.26   38.53                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Elliott R         36 Carmel Swim Club-16    29.00      29.42  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 Illinois Masters-21  2:25.30    2:26.87  
      34.44   36.37   37.78   38.28                                
  2 Parker, Elliott R         36 Carmel Swim Club-16  2:26.50    2:32.22  
      33.80   37.24   39.52   41.66                                
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halbert, Jeffrey B        36 YMCA Indy SwimFi-16  4:40.00    4:42.92  
      31.76   35.57   36.39   36.44   36.22   36.02   35.87   34.65
  2 Hauke, Keenan R           39 YMCA Indy SwimFi-16  5:15.00    5:25.71  
      34.85   39.97   42.11   42.89   43.51   44.03   42.40   35.95
  3 Thiry, Michael A          35 Illinois Masters-21  5:00.45    5:26.37  
      38.30   40.58   41.87   41.89   41.56   41.42   41.10   39.65
 
Men 35-39 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halbert, Jeffrey B        36 YMCA Indy SwimFi-16 20:00.00   24:29.26  
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 Illinois Masters-21    35.50      36.63  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 Illinois Masters-21  1:18.50    1:23.93  
      39.72   44.21                                                
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 Illinois Masters-21  3:00.20    3:14.72  
      45.62   50.10   51.14   47.86                                
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauke, Keenan R           39 YMCA Indy SwimFi-16  1:16.00    1:16.20  
      37.08   39.12                                                
 
Men 35-39 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halbert, Jeffrey B        36 YMCA Indy SwimFi-16  2:20.00    2:30.05  
      31.63   38.04   37.47   42.91                                
 
Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halbert, Jeffrey B        36 YMCA Indy SwimFi-16  5:00.99    5:14.32  
      30.92   36.36   42.69   41.89   43.94   45.60   38.15   34.77
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Scott J       41 Westview Healthp-16    32.00      30.57  
  2 Balaguer, Luis            43 Illinois Masters-21    30.00      32.82  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balaguer, Luis            43 Illinois Masters-21  1:10.00    1:12.86  
      34.36   38.50                                                
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Chris A           42 YMCA Indy SwimFi-16  2:10.00    2:11.20  
      29.51   33.30   34.31   34.08                                
  2 Balaguer, Luis            43 Illinois Masters-21  2:50.00    2:43.92  
      37.20   42.12   44.12   40.48                                
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balaguer, Luis            43 Illinois Masters-21  7:00.00    6:25.19  
      43.54   49.08   50.98   49.14   51.06   48.55   48.85   43.99
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Scott J       41 Westview Healthp-16       NT      37.14  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Scott J       41 Westview Healthp-16  1:23.00    1:23.39  
      37.99   45.40                                                
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Chris A           42 YMCA Indy SwimFi-16  2:26.00    2:27.84  
      30.69   37.70   44.14   35.31                                
 
Men 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Chris A           42 YMCA Indy SwimFi-16  5:28.00    5:14.18  
      31.54   37.46   39.95   39.54   46.10   47.34   37.22   35.03
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craig, David M            45 YMCA Indy SwimFi-16    34.00      32.11  
  2 Holston, Nich E           45 Westview Healthp-16    40.00      38.57  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craig, David M            45 YMCA Indy SwimFi-16  1:11.00    1:12.58  
      34.71   37.87                                                
  2 Holston, Nich E           45 Westview Healthp-16  1:30.00    1:30.63  
      44.29   46.34                                                
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holston, Nich E           45 Westview Healthp-16  3:50.00    3:41.71  
      51.64   56.71   57.28   56.08                                
 
Men 45-49 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lilienkamp, Christopher   48 YMCA Indy SwimFi-16 56:00.00   41:52.17  
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craig, David M            45 YMCA Indy SwimFi-16    50.00      27.08  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, John               49 YMCA Indy SwimFi-16    41.24      40.72  
  2 Craig, David M            45 YMCA Indy SwimFi-16    50.00      41.63  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, John               49 YMCA Indy SwimFi-16  1:28.40    1:32.64  
      42.76   49.88                                                
  2 Craig, David M            45 YMCA Indy SwimFi-16  1:45.00    1:35.06  
      46.15   48.91                                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, John               49 YMCA Indy SwimFi-16    33.86      37.04  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, John               49 YMCA Indy SwimFi-16  1:18.85    1:19.25  
      36.67   42.58                                                
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, John               49 YMCA Indy SwimFi-16  3:09.39    3:09.14  
      37.42   53.16   53.07   45.49                                
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Steve             52 Greater Indiana-16     33.70      34.21  
  2 Weiss, Patrick J          51 Michigan Masters-19    40.49      39.32  
  3 Cook, Kip D               51 Irish Masters-16       41.09      45.84  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Don E              53 Wisconsin Master-20  1:27.49    1:31.61  
      41.44   50.17                                                
  2 Weiss, Patrick J          51 Michigan Masters-19  1:35.01    1:33.15  
      44.42   48.73                                                
  3 Cook, Kip D               51 Irish Masters-16     1:36.60    1:45.49  
      50.41   55.08                                                
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Don E              53 Wisconsin Master-20  3:18.89    3:21.75  
      45.22   50.85   51.42   54.26                                
  2 Cook, Kip D               51 Irish Masters-16     4:22.47    3:53.63  
      52.26 1:02.52 1:01.68   57.17                                
 
Men 50-54 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanham, Kyle E            54 YMCA Indy SwimFi-16 30:00.00   40:28.58  
  2 Cook, Kip D               51 Irish Masters-16    33:00.00   41:47.39  
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Steve             52 Greater Indiana-16     43.00      45.19  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Don E              53 Wisconsin Master-20  2:02.28    2:02.28  
      58.24 1:04.04                                                
 
Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Don E              53 Wisconsin Master-20  8:04.00    9:08.25  
    1:02.80 1:13.24 1:20.60 1:18.80 1:11.47 1:12.96   54.09   54.29
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark J          57 Illinois Masters-21    31.00      31.75  
  2 Spratt, Mark W            55 San Diego Swim M-44    29.50      32.57  
  3 Dickson, Bob J            55 YMCA Indy SwimFi-16    33.00      33.19  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mark J          57 Illinois Masters-21  1:10.50    1:10.85  
      34.03   36.82                                                
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasserman, Neil R         55 O*H*I*O Masters-18   2:26.00    2:23.97  
      33.63   37.11   37.51   35.72                                
  2 Dodson, Phil L            57 Illinois Masters-21  2:22.00    2:25.33  
      34.38   38.24   38.21   34.50                                
  3 Thompson, Frank L         59 Michigan Masters-19  2:27.00    2:35.77  
      35.41   40.07   41.22   39.07                                
  4 Anderson, Mark J          57 Illinois Masters-21  2:35.00    2:36.52  
      36.71   40.01   40.71   39.09                                
  5 Spratt, Mark W            55 San Diego Swim M-44  2:27.00    2:38.77  
      36.77   39.54   41.55   40.91                                
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Phil L            57 Illinois Masters-21  5:03.00    5:08.13  
      35.96   39.41   40.26   40.73   39.74   38.70   37.33   36.00
  2 Thompson, Frank L         59 Michigan Masters-19  5:10.00    5:27.58  
      37.07   42.14   43.68   42.93   42.14   41.45   40.48   37.69
  3 Spratt, Mark W            55 San Diego Swim M-44  5:15.00    5:38.42  
      38.12   42.96   43.24   43.56   43.73   44.04   42.10   40.67
 
Men 55-59 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spratt, Mark W            55 San Diego Swim M-44 20:06.00   28:00.51  
  2 Dickson, Bob J            55 YMCA Indy SwimFi-16 22:30.00   29:58.86  
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         59 Michigan Masters-19    35.50      37.33  
  2 Dickson, Bob J            55 YMCA Indy SwimFi-16    43.00      41.20  
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         59 Michigan Masters-19  1:17.00    1:21.85  
      40.22   41.63                                                
  2 Anderson, Mark J          57 Illinois Masters-21  1:21.00    1:22.99  
      40.95   42.04                                                
 
Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasserman, Neil R         55 O*H*I*O Masters-18   2:47.00    2:44.79  
      40.06   42.18   41.83   40.72                                
  2 Thompson, Frank L         59 Michigan Masters-19  2:45.00    2:47.83  
      41.41   43.14   42.49   40.79                                
  3 Dodson, Phil L            57 Illinois Masters-21  2:42.00    2:48.24  
      41.13   43.20   42.84   41.07                                
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasserman, Neil R         55 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:25.66  
      40.98   44.68                                                
 
Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Phil L            57 Illinois Masters-21  1:13.70    1:15.71  
      34.43   41.28                                                
 
Men 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasserman, Neil R         55 O*H*I*O Masters-18   2:50.00    2:49.85  
      37.34   44.25   45.29   42.97                                
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spratt, Mark W            55 San Diego Swim M-44  2:50.00    3:11.89  
      42.44   52.99   55.11   41.35                                
 
Men 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasserman, Neil R         55 O*H*I*O Masters-18   5:37.00    5:39.57  
      35.12   41.05   45.76   43.10   50.07   49.31   38.41   36.75
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosselle, Steve           60 YMCA Indy SwimFi-16    34.79      34.70  
  2 Schrider, John E          61 UNAT                   40.02      36.20  
  3 Braswell, Stewart E       61 UNAT                   35.00      36.74  
  4 Anderson, John H          60 Illinois Masters-21    37.00      36.95  
  5 Eberhard, Greg            61 Greater Indiana-16     43.06      51.77  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosselle, Steve           60 YMCA Indy SwimFi-16  1:15.00    1:20.05  
      37.15   42.90                                                
  2 Anderson, John H          60 Illinois Masters-21  1:23.00    1:22.00  
      39.06   42.94                                                
  3 Schrider, John E          61 UNAT                 1:33.01    1:35.47  
      39.44   56.03                                                
  4 Eberhard, Greg            61 Greater Indiana-16   1:51.39    2:19.01  
    1:02.54 1:16.47                                                
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, John H          60 Illinois Masters-21  3:15.00    3:10.44  
      43.26   48.79   49.82   48.57                                
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendt, George F           63 Illinois Masters-21  5:12.00    5:12.42  
      37.46   40.52   40.19   40.36   38.86   39.13   38.43   37.47
 
Men 60-64 3000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reel, Leonard R           63 YMCA Indy SwimFi-16 50:00.00   42:07.84  
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braswell, Stewart E       61 UNAT                   42.50      44.12  
 
Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendt, George F           63 Illinois Masters-21  2:51.00    2:47.15  
      40.70   42.51   42.94   41.00                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eberhard, Greg            61 Greater Indiana-16   1:02.41    1:18.10  
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendt, George F           63 Illinois Masters-21  3:05.00    3:02.47  
      42.84   46.45   46.41   46.77                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard K          65 Greater Indiana-16     35.00      32.68  
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard K          65 Greater Indiana-16     38.00      41.94  
  2 Takai, Erik               68 Illinois Masters-21    59.51    1:03.47  
 
Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takai, Erik               68 Illinois Masters-21  2:05.23    2:22.04  
    1:10.17 1:11.87                                                
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takai, Erik               68 Illinois Masters-21  4:38.98    4:58.66  
    1:08.20 1:18.63 1:17.89 1:13.94                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard K          65 Greater Indiana-16     45.00      46.63  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takai, Erik               68 Illinois Masters-21  5:00.00    3:40.67  
    1:40.20 2:00.47                                                
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward K           72 Noblesville Adul-16    59.00    1:01.48  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward K           72 Noblesville Adul-16  2:05.00    2:28.78  
    1:05.79 1:22.99                                                
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward K           72 Noblesville Adul-16  4:52.00    5:20.76  
    1:13.01 1:24.06 1:23.89 1:19.80                                
 
Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward K           72 Noblesville Adul-16 10:50.00   11:34.29  
    1:18.18 1:30.21 1:30.63 1:27.39 1:30.60 1:28.60 1:25.50 1:23.18
 
Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward K           72 Noblesville Adul-16  1:15.00    1:31.74  
 
Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quigley, George J         70 YMCA Indy SwimFi-16  3:33.00    3:27.32  
      50.28   53.53   53.17   50.34                                
 
Men 70-74 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitchell, Richard W       70 YMCA Indy SwimFi-16  3:10.00    3:10.53  
      40.05   47.20   51.14   52.14                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Mitch E         78 North Carolina M-13    38.00      33.88  
 
Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Mitch E         78 North Carolina M-13  1:25.00    1:20.35  
      38.81   41.54                                                
  2 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:20.60  
      40.71   39.89                                                
 
Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Larry A             76 St. Louis Area M-22  3:01.35    3:12.09  
      41.31   49.21   50.33   51.24                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*I*O Masters-18     39.00      38.06  
  2 Mitchell, Mitch E         78 North Carolina M-13    41.00      41.01  
 
Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*I*O Masters-18   1:29.00    1:26.85  
      43.84   43.01                                                
  2 Good, Larry A             76 St. Louis Area M-22  1:38.38    1:45.71  
      51.89   53.82                                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger, Robert W          79 YMCA Indy SwimFi-16  1:05.30    1:24.53  
 
Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Larry A             76 St. Louis Area M-22  1:50.06    1:51.11  
  2 Badger, Robert W          79 YMCA Indy SwimFi-16  2:35.25    3:35.46  
    1:41.71 1:53.75                                                
 
Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger, Robert W          79 YMCA Indy SwimFi-16  5:15.50    8:01.57  
    1:50.87 2:05.16 2:09.14 1:56.40                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Mitch E         78 North Carolina M-13    39.50      39.73  
 
Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Larry A             76 St. Louis Area M-22  1:47.58    1:54.13  
      52.88 1:01.25                                                
 
Men 75-79 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Larry A             76 St. Louis Area M-22  3:35.37    3:41.74  
      52.33   56.64 1:04.01   48.76                                
 
Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAree, Francis E         80 YMCA Indy SwimFi-16    41.00      40.58  
 
Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAree, Francis E         80 YMCA Indy SwimFi-16  1:32.00    1:35.54  
      44.02   51.52