Licensed to YMCA Indy SwimFit      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/16/2011 05:42 PM
                         Master's 3.12.11 - 3/12/2011                          
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klefeker, Alexis          21 JORG                      NT      27.55   20  
  2 Arnold, Haley             21 COLE                   42.00      28.70   17  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klefeker, Alexis          21 JORG                   59.00    1:00.59   20  
      28.46   32.13                                                
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klefeker, Alexis          21 JORG                      NT      32.80   20  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klefeker, Alexis          21 JORG                 1:00.00    1:11.36   20  
      34.76   36.60                                                
 
Women 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Bonnie              18 COLE                 2:40.00    2:51.99   20  
      36.64   42.17   45.72   47.46                                
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Haley             21 COLE                   45.00      36.81   20  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Haley             21 COLE                 1:10.00    1:16.82   20  
      34.92   41.90                                                
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Haley             21 COLE                   30.00      29.63   20  
  2 Reed, Bonnie              18 COLE                   40.00      37.08   17  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Haley             21 COLE                 1:15.00    1:11.02   20  
      33.08   37.94                                                
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klefeker, Alexis          21 JORG                      NT    2:33.26   20  
      32.68   39.44   45.48   35.66                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moser, Summer             26 COLE                      NT      36.79   20  
  2 Hoffman, Sarah            28 COLE                      NT      48.39   17  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wender, Rachel            26 CAMP                   57.90      58.16   20  
      27.79   30.37                                                
  2 Moser, Summer             26 COLE                      NT    1:18.11   17  
      36.80   41.31                                                
  3 Hoffman, Sarah            28 COLE                      NT    1:48.41   16  
      50.69   57.72                                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Sarah            28 COLE                      NT    1:04.69   20  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wender, Rachel            26 CAMP                 1:08.00    1:05.30   20  
      31.91   33.39                                                
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moser, Summer             26 COLE                      NT      47.40   20  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moser, Summer             26 COLE                      NT    1:43.44   20  
      46.72   56.72                                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Sarah            28 COLE                      NT      58.03   20  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moser, Summer             26 COLE                      NT    1:33.33   20  
      42.73   50.60                                                
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wender, Rachel            26 CAMP                 2:20.00    2:23.33   20  
      31.38   36.87   42.13   32.95                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicki              30 MICH                   37.18      36.22   20  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicki              30 MICH                   39.06      40.78   20  
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicki              30 MICH                 2:58.61    3:10.59   20  
      41.41   47.80   50.36   51.02                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicki              30 MICH                 1:14.88    1:18.24   20  
      35.68   42.56                                                
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicki              30 MICH                 2:45.18    2:55.26   20  
      38.49   44.03   49.35   43.39                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Julie           38 Unattached             29.99      30.52   20  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Julie           38 Unattached             35.00      34.33   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Julie           38 Unattached             35.50      37.17   20  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Julie           38 Unattached           1:18.00    1:19.31   20  
      37.25   42.06                                                
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marivn, Linda             37 ISF                       NT    3:21.94   20  
      46.78   50.56   51.64   52.96                                
 
Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marivn, Linda             37 ISF                  3:15.00    3:13.30   20  
      41.34   47.30   52.03   52.63                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Julie           38 Unattached           1:15.50    1:15.07   20  
      35.45   39.62                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marivn, Linda             37 ISF                  3:00.00    2:57.55   20  
      38.59   47.72   50.63   40.61                                
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammes, Laura             42 Unattached           1:05.00    1:06.02   20  
      31.26   34.76                                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammes, Laura             42 Unattached             35.50      37.04   20  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammes, Laura             42 Unattached             35.00      32.59   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammes, Laura             42 Unattached           1:15.00    1:15.12   20  
      36.65   38.47                                                
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammes, Laura             42 Unattached           2:40.50    2:42.32   20  
      33.44   43.88   45.91   39.09                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              50 IRM                    33.18      32.13   20  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              50 IRM                  1:15.50    1:12.84   20  
      34.06   38.78                                                
  2 Ruemmele, Jane            52 HPX                  1:13.00    1:14.04   17  
      34.58   39.46                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              50 IRM                  2:45.10    2:41.34   20  
      38.37   41.01   41.66   40.30                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garner, Kitty             50 CAMP                 7:30.00    7:11.82   20  
      37.99   40.28   42.03   43.21   43.77   44.65   45.35   45.16
      44.84   44.54                                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davids, Peggy             50 DUNE                   42.88      40.16   20  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              50 IRM                    37.90      36.89   20  
  2 Ruemmele, Jane            52 HPX                    37.00      39.45   17  
  3 Davids, Peggy             50 DUNE                      NT      42.08   16  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              50 IRM                  1:28.30    1:24.62   20  
      39.54   45.08                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT      44.86   20  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    1:28.60   20  
      43.08   45.52                                                
  2 Brinson, Wendy            58 GRIN                 1:15.00    1:35.91   17  
      34.15 1:01.76                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    3:23.43   20  
      46.94   53.03   53.30   50.16                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    8:44.96   20  
      45.12   51.44   53.54   53.87   54.07   54.20   54.20   53.86
      53.94   50.72                                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT      54.18   20  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    1:55.67   20  
      55.24 1:00.43                                                
  2 Miller, Cindy             57 COLE                 1:50.00    1:59.22   17  
      58.43 1:00.79                                                
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    3:51.30   20  
      53.20 1:00.10   59.24   58.76                                
  2 Miller, Cindy             57 COLE                 3:58.00    4:09.52   17  
      59.41 1:03.06 1:03.59 1:03.46                                
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanson, Karen             55 DUNE                 1:28.90    1:30.19   20  
      42.85   47.34                                                
  2 Miller, Cindy             57 COLE                 1:50.00    1:52.94   17  
      54.30   58.64                                                
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanson, Karen             55 DUNE                   37.01      36.93   20  
  2 Stoner, Deb               57 COLE                      NT      55.16   17  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yanson, Karen             55 DUNE                 1:25.10    1:28.27   20  
      38.25   50.02                                                
  2 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    2:15.18   17  
    1:03.59 1:11.59                                                
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Deb               57 COLE                      NT    4:47.17   20  
    1:08.71 1:14.43 1:12.49 1:11.54                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Cindy             57 COLE                 1:45.00    1:53.10   20  
      57.64   55.46                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershberger, Kevin        18 FCA                    32.00      31.32   20  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershberger, Kevin        18 FCA                  1:10.00    1:08.42   20  
      31.53   36.89                                                
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hershberger, Kevin        18 FCA                  1:20.00    1:04.99   20  
      31.08   33.91                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Adam              26 FCA                    27.00      27.03   20  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                 1:00.00      54.63   20  
      25.68   28.95                                                
  2 McComb, Adam              26 FCA                  1:05.00      57.70   17  
      26.73   30.97                                                
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Adam              26 FCA                  7:50.00    6:30.77   20  
      33.72   36.92   37.73   37.90   38.79   39.28   40.92   42.39
      42.66   40.46                                                
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                 1:10.00    1:03.63   20  
      29.82   33.81                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                   35.00      33.09   20  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kreider, Nathan           25 FCA                  1:12.00    1:12.18   20  
      33.78   38.40                                                
 
Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kreider, Nathan           25 FCA                  2:36.00    2:35.42   20  
      34.74   39.77   41.32   39.59                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                   30.00      26.45   20  
  2 Kreider, Nathan           25 FCA                    29.00      27.30   17  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kreider, Nathan           25 FCA                  1:03.00    1:02.35   20  
      27.72   34.63                                                
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                 2:30.00    2:39.91   20  
      28.74   41.63   44.40   45.14                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McComb, Adam              26 FCA                  1:20.00    1:10.97   20  
      32.44   38.53                                                
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                 2:30.00    2:18.41   20  
      27.02   36.18   42.08   33.13                                
 
Men 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wetti, Derek              29 CAMP                 5:00.00    5:04.23   20  
      28.81   36.14   39.48   39.72   44.42   45.04   36.33   34.29
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bourounis, George         33 Unattached             24.00      23.90   20  
  2 Frey, Andy                32 NAST                   27.00      24.38   17  
  3 Frantz, Adam              31 FCA                       NT      27.91   16  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frey, Andy                32 NAST                 1:00.00      53.99   20  
      25.41   28.58                                                
  2 Frantz, Adam              31 FCA                       NT    1:03.40   17  
    1:03.46                                                        
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frey, Andy                32 NAST                   36.00      29.75   20  
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostermann, Jeff           32 CAMP                 2:02.00    2:00.72   20  
      28.19   31.38   30.81   30.34                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Frantz, Adam              31 FCA                       NT         DQ  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bourounis, George         33 Unattached             26.00      26.12   20  
  2 Frantz, Adam              31 FCA                       NT      34.25   17  
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostermann, Jeff           32 CAMP                 1:59.00    2:02.90   20  
      27.32   30.46   31.87   33.25                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frantz, Adam              31 FCA                       NT    1:19.75   20  
      39.43   40.32                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutter, Mike              39 DUNE                   32.61      29.84   20  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             39 Unattached             57.00      53.04   20  
      25.51   27.53                                                
  2 Maydak, Jeff              37 NAST                   54.99      53.78   17  
      25.45   28.33                                                
  3 Swinehart, Tom            38 Unattached           1:03.00    1:03.14   16  
      28.94   34.20                                                
  4 Geiss, Anthony            37 GRIN                   58.00    1:05.67   15  
      28.65   37.02                                                
  5 Sutter, Mike              39 DUNE                 1:14.34    1:13.43   14  
      34.93   38.50                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swinehart, Tom            38 Unattached           2:20.00    2:23.13   20  
      29.63   35.36   38.98   39.16                                
  2 Sutter, Mike              39 DUNE                 2:57.67    2:45.66   17  
      39.89   43.46 1:22.31                                        
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            37 GRIN                 6:20.00    6:05.25   20  
      30.96   35.24   38.04   38.27   37.11   37.62   37.64   37.39
      37.09   35.89                                                
  2 Swinehart, Tom            38 Unattached           6:25.00    6:19.15   17  
      30.15   35.63   38.75   39.78   39.24   39.28   40.31   39.97
      39.65   36.39                                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutter, Mike              39 DUNE                   43.80      43.60   20  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             39 Unattached           1:00.00      58.47   20  
      28.40   30.07                                                
  2 Swinehart, Tom            38 Unattached           1:20.00    1:14.14   17  
      35.13   39.01                                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              37 NAST                   34.55      32.04   20  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             39 Unattached           1:10.00    1:09.24   20  
      33.14   36.10                                                
  2 Maydak, Jeff              37 NAST                 1:31.67    1:10.25   17  
      32.60   37.65                                                
  3 Geiss, Anthony            37 GRIN                 1:25.00    1:22.47   16  
      38.22   44.25                                                
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Jason             39 Unattached           1:00.00      59.71   20  
      28.13   31.58                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swinehart, Tom            38 Unattached           1:20.00    1:11.51   20  
      32.03   39.48                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              37 NAST                 2:16.87    2:12.79   20  
      28.53   34.13   39.13   31.00                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leimkuhler, Bill          40 FORT                   25.00      25.31   20  
  2 Roberts, Keith            40 CAMP                   30.77      29.81   17  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leimkuhler, Bill          40 FORT                   57.00      56.38   20  
      26.23   30.15                                                
  2 Mustard, Kirk             44 ISF                  1:04.00    1:05.68   17  
      31.31   34.37                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leimkuhler, Bill          40 FORT                 2:06.00    2:09.40   20  
      27.73   32.02   34.88   34.77                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leimkuhler, Bill          40 FORT                 6:05.00    6:59.65   20  
      29.51   33.60   36.50   37.65   37.62   37.58   37.41   37.52
    1:12.34   59.92                                                
  2 Peterson, Michael         41 FCA                  8:30.00    7:17.82   17  
      36.99   41.41   44.00   45.37   45.53   45.51   45.90   47.16
      43.54   42.41                                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocken, Tom                43 Unattached             33.00      30.95   20  
  2 Ocken, Chris              41 Unattached             33.01      32.32   17  
  3 Roberts, Keith            40 CAMP                   36.60      38.73   16  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocken, Tom                43 Unattached           1:08.05    1:07.50   20  
      33.36   34.14                                                
  2 Ocken, Chris              41 Unattached           1:08.05    1:13.06   17  
      33.53   39.53                                                
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Michael         41 FCA                  3:45.00    3:18.78   20  
      45.60   50.09   54.30   48.79                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocken, Chris              41 Unattached             38.00      37.68   20  
  2 Peterson, Michael         41 FCA                    40.00      37.87   17  
  3 Roberts, Keith            40 CAMP                   40.27      37.99   16  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Michael         41 FCA                  1:40.00    1:25.03   20  
      39.26   45.77                                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocken, Tom                43 Unattached             28.09      27.68   20  
  2 Roberts, Keith            40 CAMP                      NT      34.06   17  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocken, Tom                43 Unattached           1:10.00    1:06.22   20  
      29.73   36.49                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leimkuhler, Bill          40 FORT                 1:12.00    1:09.57   20  
      32.16   37.41                                                
  2 Peterson, Michael         41 FCA                  1:41.00    1:23.54   17  
      39.90   43.64                                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellingson, Eric           48 CAMP                   33.00      31.82   20  
  2 Ocken, John               45 Unattached             32.91      32.68   17  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellingson, Eric           48 CAMP                 1:12.01    1:10.24   20  
      33.10   37.14                                                
  2 Ocken, John               45 Unattached           1:10.00    1:13.03   17  
      34.15   38.88                                                
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellingson, Eric           48 CAMP                 2:29.89    2:35.70   20  
      34.09   38.11   40.29   43.21                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Daniel             49 NILE                   29.00      27.60   20  
  2 Ocken, John               45 Unattached             28.06      27.77   17  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Daniel             49 NILE                 1:08.00    1:07.44   20  
      29.92   37.52                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ocken, John               45 Unattached           1:05.20    1:06.62   20  
      30.70   35.92                                                
  2 Brown, Daniel             49 NILE                 1:10.00    1:08.09   17  
      30.96   37.13                                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Daniel             49 NILE                 2:25.00    2:29.23   20  
      28.94   40.34   44.33   35.62                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Robert            51 NAST                   25.50      25.27   20  
  2 Klefeker, Alex            52 JORG                   29.00      29.25   17  
  3 Herkenroder, Frank        51 Unattached             28.99      32.39   16  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT    1:04.75   20  
      30.33   34.42                                                
  2 Herkenroder, Frank        51 Unattached           1:08.10    1:07.00   17  
      31.75   35.25                                                
  3 Klefeker, Alex            52 JORG                 1:07.00    1:07.23   16  
      33.36   33.87                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Robert            51 NAST                 2:08.00    2:04.09   20  
      28.31   31.15   32.20   32.43                                
  2 Herkenroder, Frank        51 Unattached           2:28.89    2:41.22   17  
      35.34   41.46   42.96   41.46                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Robert            51 NAST                 5:45.00    5:37.35   20  
      30.41   33.01   33.01   33.66   33.47   34.11   34.62   35.13
      35.29   34.64                                                
  2 Herkenroder, Frank        51 Unattached           6:26.46    7:00.27   17  
      34.87   39.47   42.16   43.47   43.91   44.09   44.67   44.33
      42.83   40.47                                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herkenroder, Frank        51 Unattached             41.50      43.23   20  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Robert            51 NAST                 1:13.50    1:13.29   20  
      35.88   37.41                                                
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herkenroder, Frank        51 Unattached           3:02.83    3:18.87   20  
      44.50   50.38   51.26   52.73                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT      36.04   20  
  2 Herkenroder, Frank        51 Unattached             39.85      45.00   17  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT    1:19.64   20  
      37.69   41.95                                                
  2 Klefeker, Alex            52 JORG                 1:35.00    1:33.51   17  
      43.90   49.61                                                
  3 Herkenroder, Frank        51 Unattached           1:34.89    1:36.46   16  
      45.64   50.82                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herkenroder, Frank        51 Unattached           3:21.15    3:26.36   20  
      43.05   52.42   55.29   55.60                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT      30.02   20  
  2 Klefeker, Alex            52 JORG                   40.00      32.40   17  
  3 Herkenroder, Frank        51 Unattached             39.98      41.50   16  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT    1:14.64   20  
      33.00   41.64                                                
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT    1:13.54   20  
      34.00   39.54                                                
  2 Klefeker, Alex            52 JORG                 1:20.00    1:22.17   17  
      40.28   41.89                                                
  3 Herkenroder, Frank        51 Unattached           1:22.06    1:29.45   16  
      42.31   47.14                                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT    2:43.06   20  
      32.63   42.85   46.98   40.60                                
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huston, Bill              50 LAFA                      NT    6:06.35   20  
      34.06   43.04   49.74   48.73   51.24   50.19   46.27   43.08
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Stephen          56 DUNE                      NT    1:40.00   20  
    1:39.87    0.13                                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeWitt, Peter             59 DUNE                   28.00      26.76   20  
  2 Chamberlain, Rick         59 GRIN                   30.00      27.89   17  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeWitt, Peter             59 DUNE                 1:10.00    1:05.09   20  
      29.70   35.39                                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                   40.00      28.90   20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                 1:15.00    1:06.20   20  
      32.47   33.73                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                 3:00.00    2:35.73   20  
      34.21   40.03   41.77   39.72                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                 7:30.00    6:58.79   20  
      34.73   39.44   41.49   42.75   43.08   44.38   43.31   44.77
      43.86   40.98                                                
  2 Philbrick, Herb           63 DUNE                 8:20.00    7:30.42   17  
      37.15   41.01   43.52   45.90   45.99   46.65   47.37   48.02
      48.55   46.26                                                
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 COLE                 3:30.00    3:23.26   20  
      49.28   52.03   51.29   50.66                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                   50.00      39.50   20  
  2 Conover, Steve            61 COLE                   50.00      51.53   17  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                 1:55.00    1:26.56   20  
      39.82   46.74                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                   45.00      34.17   20  
 
Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 COLE                 3:25.00    3:34.36   20  
      46.13   54.55   56.65   57.03                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Gregory           63 GRIN                 1:25.00    1:22.21   20  
      39.06   43.15                                                
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 COLE                 3:20.00    3:20.05   20  
      43.64   53.80 1:00.60   42.01                                
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 COLE                 7:02.00    7:08.02   20  
      43.85   54.62   54.53   54.62 1:03.72 1:05.77   46.48   44.43
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                   35.00      33.49   20  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                 1:20.00    1:18.57   20  
      35.40   43.17                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                 3:00.00    3:00.40   20  
      39.09   45.98   48.13   47.20                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberwetter, John          66 GRIN                 7:44.00    7:56.56   20  
      39.05   45.77   47.58   49.30   49.65   49.50   49.70   49.70
      49.23   47.08                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberwetter, John          66 GRIN                   36.00      39.31   20  
  2 Kroeger, Donald           67 MICH                   45.00      43.84   17  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberwetter, John          66 GRIN                 1:19.00    1:25.14   20  
      42.46   42.68                                                
  2 Kroeger, Donald           67 MICH                 1:30.00    1:42.93   17  
      48.77   54.16                                                
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oberwetter, John          66 GRIN                 2:52.00    3:32.90   20  
      41.33   44.78 1:31.87   34.92                                
  2 Kroeger, Donald           67 MICH                 3:30.00    3:37.20   17  
      48.18   55.78   55.96   57.28                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                   45.00      46.41   20  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                 1:30.00    1:40.37   20  
      46.82   53.55                                                
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                 3:30.00    3:40.84   20  
      49.59   55.87   57.41   57.97                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                   45.00      46.57   20  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                 1:30.00    1:34.48   20  
      44.44   50.04                                                
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           67 MICH                 3:30.00    3:30.11   20  
      47.39   57.19   59.66   45.87                                
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fort Wayne  'B'                                        NT    1:38.21   40  
  2 Fort Wayne  'A'                                        NT    1:50.34   34  
 
Mixed 18+ 200 Yard Suprise Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole Center Family YMCA  'A'                           NT    3:35.53   40  
  2 Cole Center Family YMCA  'B'                           NT    3:42.32   34  
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fort Wayne  'B'                                        NT    1:57.52   40  
  2 Fca Endurance  'A'                                     NT    1:58.68   34  
  3 Fort Wayne  'A'                                        NT    2:00.00   32  
  4 Fort Wayne  'C'                                        NT    2:14.43   30  
  5 Cole Center Family YMCA  'A'                           NT    2:40.38   28  
  6 Duneland Masters  'A'                                  NT    2:45.55   26