Licensed to YMCA Indy SwimFit      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/23/2011 03:26 PM
                        NSC June LC Masters - 6/4/2011                         
                                    Results                                    
 
Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 IAM-IN               3:00.00    2:52.24   20  
                    1:31.02                                        
 
Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 IAM-IN               2:00.00    1:35.42   20  
 
Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 IAM-IN               3:00.00    1:57.09   20  
 
Women 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 IAM-IN               5:00.00    4:04.51   20  
                    2:06.77                                        
 
Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Patti             28 IAM-IN               4:00.00    3:19.89   20  
                    1:46.61                                        
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Kaebra         39 NSC-IN                    NT    1:22.32   20  
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Kaebra         39 NSC-IN                    NT      45.21   20  
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Kaebra         39 NSC-IN                    NT    1:40.29   20  
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Kaebra         39 NSC-IN                    NT    3:18.19   20  
                    1:38.95                                        
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               40 Danville-IL            30.00      30.20   20  
  2 Conner, Julie             40 NSC-IN                    NT      48.30   17  
  3 Litsey, Stacey            41 NSC-IN                    NT      58.18   16  
  4 Bowling, Heather L        43 NSC-IN                    NT    1:01.73   15  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Julie             40 NSC-IN                    NT    1:58.65   20  
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               40 Danville-IL            35.00      37.38   20  
  2 Conner, Julie             40 NSC-IN                    NT    1:02.70   17  
  3 Litsey, Stacey            41 NSC-IN                    NT    1:29.06   16  
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Julie             40 NSC-IN                    NT    2:40.91   20  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               40 Danville-IL          1:30.00    1:23.56   20  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               40 Danville-IL            35.00      31.84   20  
  2 Bowling, Heather L        43 NSC-IN                    NT    1:08.65   17  
 
Women 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowling, Heather L        43 NSC-IN                    NT    5:16.30   20  
                    2:45.61                                        
 
Women 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               40 Danville-IL          6:00.00    5:42.18   20  
                                                    1:18.27        
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Michelle M         46 NSC-IN                    NT      38.07   20  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Michelle M         46 NSC-IN                    NT    1:22.58   20  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Michelle M         46 NSC-IN                    NT    3:04.07   20  
                    1:36.38                                        
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Carrie            51 NSC-IN                    NT    3:17.76   20  
                    1:39.59                                        
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Carrie            51 NSC-IN                    NT    6:55.00   20  
                                                    1:42.07        
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Carrie            51 NSC-IN                    NT    4:01.24   20  
                    2:02.65                                        
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler, Carrie            51 NSC-IN                    NT      58.84   20  
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashmore, Chad B           29 SWOH-OH                32.17      32.14   20  
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashmore, Chad B           29 SWOH-OH              5:38.03    5:52.34   20  
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashmore, Chad B           29 SWOH-OH                39.18      41.33   20  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashmore, Chad B           29 SWOH-OH                   NT      36.03   20  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Joe            38 NSC-IN                    NT    1:26.53   20  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Joe            38 NSC-IN                    NT    3:14.28   20  
                    1:41.08                                        
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Joe            38 NSC-IN                    NT      49.76   20  
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Joe            38 NSC-IN                    NT      48.03   20  
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Joe            38 NSC-IN                    NT    4:00.27   20  
                    2:13.12                                        
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Jason R           41 NSC-IN                    NT      39.94   20  
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Jason R           41 NSC-IN                    NT      48.32   20  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Jason R           41 NSC-IN                    NT    1:49.19   20  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Jason R           41 NSC-IN                    NT      41.73   20  
 
Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conner, Jason R           41 NSC-IN                    NT    1:42.36   20  
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Charles B            67 Terre Haute-IN         35.50      32.50   20  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Charles B            67 Terre Haute-IN       1:15.50    1:15.93   20  
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Charles B            67 Terre Haute-IN         41.50      40.72   20  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Charles B            67 Terre Haute-IN       1:35.50    1:31.69   20  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Charles B            67 Terre Haute-IN       3:30.50    3:32.43   20  
                    1:46.93