Licensed to YMCA Indy SwimFit          Hy-Tek's Meet Manager 1/31/2008 03:01 PM
       4th Annual New Year's Resolution Swim Meet, Sanction #: 168 S 07        
                 Cardinal Swimming Indiana and Ball State Univ                 
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 STEIN, NICOLE             20 CSI-IN                    NT      28.16   16  
  2 CRICKMORE, NICOLE         23 CSI-IN                 34.42      28.46   13  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CRICKMORE, NICOLE         23 CSI-IN               1:04.00    1:02.31   16  
      30.73   31.58                                                
  2 STEIN, NICOLE             20 CSI-IN                    NT    1:02.89   13  
      30.21   32.68                                                
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 STEIN, NICOLE             20 CSI-IN                    NT    6:38.72   16  
      34.34   38.46   40.64   41.35   41.17   42.00   41.25   41.44
      40.45   37.62                                                
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 STEIN, NICOLE             20 CSI-IN                    NT      31.34   16  
  2 CRICKMORE, NICOLE         23 CSI-IN                 37.15      31.76   13  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CRICKMORE, NICOLE         23 CSI-IN               1:14.00    1:19.18   16  
      37.58   41.60                                                
 
Women 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CRICKMORE, NICOLE         23 CSI-IN                    NT    2:46.18   16  
      37.20   43.96   43.86   41.16                                
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 STEIN, NICOLE             20 CSI-IN                    NT    1:14.58   16  
      33.23   41.35                                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RIVERA, RACHEL            29 DLMA-IN                31.04      30.65   16  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RIVERA, RACHEL            29 DLMA-IN              1:09.40    1:08.79   16  
      32.57   36.22                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RIVERA, RACHEL            29 DLMA-IN              2:36.96    2:33.24   16  
      34.73   38.74   40.02   39.75                                
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WILLIAMS, JENNIFER        29 NAST-IN                   NT    1:31.29   16  
      43.62   47.67                                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WILLIAMS, JENNIFER        29 NAST-IN                   NT      38.00   16  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WILLIAMS, JENNIFER        29 NAST-IN                   NT    1:26.09   16  
      40.96   45.13                                                
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WILLIAMS, JENNIFER        29 NAST-IN                   NT    3:03.34   16  
      41.38   48.89   50.48   42.59                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PALILONIS, JENNIFER       34 CSI-IN                 29.60      29.74   16  
  2 HOLZHAUSEN, AMANDA        34 INDY SWIM FIT-IN       34.00      32.65   13  
  3 HOOVER, JENNIFER          31 GREATER INDIANA-IN     54.30      47.47   12  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARVIN, LINDA             34 CSI-IN               1:02.02    1:03.09   16  
      30.85   32.24                                                
  2 PALILONIS, JENNIFER       34 CSI-IN               1:04.00    1:04.02   13  
      30.49   33.53                                                
  3 HOLZHAUSEN, AMANDA        34 INDY SWIM FIT-IN     1:10.00    1:09.73   12  
      33.66   36.07                                                
  4 HOOVER, JENNIFER          31 GREATER INDIANA-IN   1:44.47    1:49.81   11  
      53.16   56.65                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARVIN, LINDA             34 CSI-IN               2:24.78    2:27.74   16  
      33.66   37.77   39.08   37.23                                
  2 HOLZHAUSEN, AMANDA        34 INDY SWIM FIT-IN     2:35.00    2:29.43   13  
      35.52   37.69   38.11   38.11                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARVIN, LINDA             34 CSI-IN                    NT    6:39.53   16  
                                              40.71   41.14   40.82
      39.41   36.56                                                
  2 HOLZHAUSEN, AMANDA        34 INDY SWIM FIT-IN     6:50.00    6:44.85   13  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOOVER, JENNIFER          31 GREATER INDIANA-IN   1:04.73    1:02.77   16  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WRIGHT, SHELBY            34 SCMI-IN              1:14.86    1:13.82   16  
      36.04   37.78                                                
  2 HOLZHAUSEN, AMANDA        34 INDY SWIM FIT-IN     1:21.00    1:18.56   13  
      38.59   39.97                                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOOVER, JENNIFER          31 GREATER INDIANA-IN   1:03.94      56.61   16  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WRIGHT, SHELBY            34 SCMI-IN              1:21.98    1:23.34   16  
      39.17   44.17                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WRIGHT, SHELBY            34 SCMI-IN                37.00      32.42   16  
 
Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MARVIN, LINDA             34 CSI-IN               2:59.99    2:59.92   16  
      38.30   45.58   48.41   47.63                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WRIGHT, SHELBY            34 SCMI-IN              1:13.80    1:13.47   16  
      34.37   39.10                                                
  2 PALILONIS, JENNIFER       34 CSI-IN               1:17.00    1:17.83   13  
      36.02   41.81                                                
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WRIGHT, SHELBY            34 SCMI-IN                   NT    5:44.23   16  
      35.62   43.12   42.71   42.38   49.13   51.63   40.78   38.86
  2 MARVIN, LINDA             34 CSI-IN               5:59.99    6:06.61   13  
      37.22   43.66   48.00   46.61   52.23   53.72   44.45   40.72
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HILDEBRAND, ILYSE         40 INDY SWIM FIT-IN       28.00      27.78   16  
  2 KAZAHAYA, TOSHIE          43 SCMI-IN                49.71      40.45   13  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KAZAHAYA, TOSHIE          43 SCMI-IN              1:50.58    1:30.07   16  
      44.12   45.95                                                
  2 ZURBUCH, JENNIFER         41 NACS-IN                   NT    1:31.70   13  
      42.90   48.80                                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ZURBUCH, JENNIFER         41 NACS-IN                   NT      48.97   16  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ZURBUCH, JENNIFER         41 NACS-IN                   NT    1:50.25   16  
      52.13   58.12                                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KAZAHAYA, TOSHIE          43 SCMI-IN                58.77      48.61   16  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KAZAHAYA, TOSHIE          43 SCMI-IN              2:04.06    1:49.67   16  
      52.04   57.63                                                
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KAZAHAYA, TOSHIE          43 SCMI-IN              4:19.96    3:51.18   16  
      52.25   59.29 1:01.88   57.76                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HILDEBRAND, ILYSE         40 INDY SWIM FIT-IN       30.00      30.21   16  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HILDEBRAND, ILYSE         40 INDY SWIM FIT-IN     1:10.00    1:05.75   16  
      31.40   34.35                                                
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HILDEBRAND, ILYSE         40 INDY SWIM FIT-IN     2:45.00    2:34.49   16  
      35.64   39.09   40.44   39.32                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- ZURBUCH, JENNIFER         41 NACS-IN                   NT         DQ  
      51.33 1:00.00                                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FORD, ROSE                45 NACS-IN                31.89      30.52   16  
  2 SILL, SHERRY              47 IAM-IN                 30.85      32.50   13  
  3 CROSS, JENNIFER           48 CSI-IN                    NT      33.33   12  
  4 MCKAY, BETH               45 CSI-IN               1:00.00      50.68   11  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ATCHLEY, CHERYL           46 INDY SWIM FIT-IN     1:18.00    1:11.06   16  
      34.02   37.04                                                
  2 SILL, SHERRY              47 IAM-IN               1:12.72    1:12.29   13  
      35.37   36.92                                                
  3 REISING, SUSANNE          49 CSI-IN               1:14.00    1:14.89   12  
      36.78   38.11                                                
  4 CROSS, JENNIFER           48 CSI-IN                    NT    1:20.37   11  
      36.98   43.39                                                
  5 MCKAY, BETH               45 CSI-IN               2:06.00    1:50.31   10  
      51.96   58.35                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ATCHLEY, CHERYL           46 INDY SWIM FIT-IN     2:45.00    2:35.22   16  
      34.87   38.63   40.65   41.07                                
  2 COFFEE, ANNE              46 NACS-IN                   NT    3:12.11   13  
      44.13   48.91   51.16   47.91                                
  3 MCKAY, BETH               45 CSI-IN               4:21.52    3:57.64   12  
      53.51 1:02.47 1:02.84   58.82                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 COFFEE, ANNE              46 NACS-IN                   NT    8:32.34   16  
      45.15   49.63   50.98   51.50   52.07   51.89   52.69   54.35
      54.15   49.93                                                
  2 MCKAY, BETH               45 CSI-IN              10:57.02   10:22.08   13  
      54.28 1:02.85 1:04.61 1:03.36 1:03.42 1:03.85 1:03.22 1:04.37
    1:02.94   59.18                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FORD, ROSE                45 NACS-IN                   NT      38.57   16  
  2 SILL, SHERRY              47 IAM-IN                 38.35      39.75   13  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ATCHLEY, CHERYL           46 INDY SWIM FIT-IN       38.00      34.11   16  
  2 FORD, ROSE                45 NACS-IN                   NT      35.43   13  
  3 SILL, SHERRY              47 IAM-IN                 36.17      36.67   12  
  4 REISING, SUSANNE          49 CSI-IN                 41.00      39.82   11  
  5 CROSS, JENNIFER           48 CSI-IN                    NT      40.19   10  
  6 COFFEE, ANNE              46 NACS-IN                   NT      42.49    9  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FORD, ROSE                45 NACS-IN                   NT    1:22.37   16  
      38.07   44.30                                                
  2 SILL, SHERRY              47 IAM-IN               1:22.45    1:24.60   13  
      39.64   44.96                                                
  3 CROSS, JENNIFER           48 CSI-IN                    NT    1:33.85   12  
      42.10   51.75                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GETTELFINGER, CHERYL      50 INDY SWIM FIT-IN       29.50      30.31   16  
  2 KNUCKLES, MELINDA         50 NACS-IN                   NT      38.81   13  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GETTELFINGER, CHERYL      50 INDY SWIM FIT-IN     1:06.50    1:07.84   16  
      32.43   35.41                                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WALKER, ROBIN             52 NAST-IN              8:00.00    7:46.21   16  
      41.61   45.57   47.47   47.70   47.65   47.95   47.19   47.93
      47.23   45.91                                                
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GETTELFINGER, CHERYL      50 INDY SWIM FIT-IN     1:22.00    1:26.26   16  
      41.39   44.87                                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GETTELFINGER, CHERYL      50 INDY SWIM FIT-IN       35.00      35.20   16  
  2 WALKER, ROBIN             52 NAST-IN                43.00      42.71   13  
  3 KNUCKLES, MELINDA         50 NACS-IN                   NT      48.97   12  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GETTELFINGER, CHERYL      50 INDY SWIM FIT-IN     1:23.00    1:25.92   16  
      39.25   46.67                                                
  2 WALKER, ROBIN             52 NAST-IN              1:36.35    1:38.09   13  
      46.62   51.47                                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WALKER, ROBIN             52 NAST-IN              1:35.82    1:34.24   16  
      43.23   51.01                                                
 -- KNUCKLES, MELINDA         50 NACS-IN                   NT         DQ  
      51.55 1:00.75                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FRANCIS, SUSAN            55 INDY SWIM FIT-IN       29.50      28.22   16  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FRANCIS, SUSAN            55 INDY SWIM FIT-IN     1:05.00    1:03.14   16  
      29.53   33.61                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FRANCIS, SUSAN            55 INDY SWIM FIT-IN     2:35.00    2:25.80   16  
      31.99   37.31   39.22   37.28                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FRANCIS, SUSAN            55 INDY SWIM FIT-IN       36.00      37.75   16  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LARSEN, BABS              60 INDY SWIM FIT-IN          NT      42.96   16  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LARSEN, BABS              60 INDY SWIM FIT-IN          NT    1:32.45   16  
      45.43   47.02                                                
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LARSEN, BABS              60 INDY SWIM FIT-IN          NT    3:21.10   16  
      47.47   51.65   51.93   50.05                                
 
Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LARSEN, BABS              60 INDY SWIM FIT-IN          NT    1:41.65   16  
      48.19   53.46                                                
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GOAS, GRIFFITH            22 CSI-IN                 24.20      24.37   16  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JAY, WILL                 19 CSI-IN                 50.90      53.89   16  
      25.95   27.94                                                
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GOAS, GRIFFITH            22 CSI-IN                 28.00      29.75   16  
  2 JAY, WILL                 19 CSI-IN                 27.47      31.11   13  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JAY, WILL                 19 CSI-IN               1:01.23    1:10.54   16  
      31.66   38.88                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GOAS, GRIFFITH            22 CSI-IN                 30.92      30.52   16  
  2 JAY, WILL                 19 CSI-IN                 28.95      30.73   13  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JAY, WILL                 19 CSI-IN               1:04.56    1:07.21   16  
      31.17   36.04                                                
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GOAS, GRIFFITH            22 CSI-IN                 26.50      27.40   16  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIKICH, CHRIS             29 NAST-IN                24.89      24.75   16  
  2 LESTER, ERIC              27 CSI-IN                    NT      33.36   13  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIKICH, CHRIS             29 NAST-IN                54.46      54.95   16  
      26.29   28.66                                                
  2 LESTER, ERIC              27 CSI-IN                    NT    1:16.68   13  
      37.56   39.12                                                
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LESTER, ERIC              27 CSI-IN                    NT    7:54.05   16  
      40.75   44.53   48.31   49.97   50.37   50.35   48.79   49.63
      47.93   43.42                                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SIKICH, CHRIS             29 NAST-IN              1:05.63    1:05.79   16  
      31.52   34.27                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ROJAS, LOUIS              31 CSI-IN                    NT      26.17   16  
  2 SWOPE, DONNIE             33 NAST-IN                27.00      26.87   13  
  3 BELL, ROB                 31 CSI-IN                 29.40      27.71   12  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ROJAS, LOUIS              31 CSI-IN                    NT      58.09   16  
      27.66   30.43                                                
  2 BELL, ROB                 31 CSI-IN               1:08.50    1:00.75   13  
      29.30   31.45                                                
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ROJAS, LOUIS              31 CSI-IN                    NT      33.11   16  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MAYDAK, JEFFREY           34 NAST-IN              1:03.00    1:00.06   16  
      28.86   31.20                                                
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MAYDAK, JEFFREY           34 NAST-IN              2:15.00    2:17.96   16  
      32.40   33.96   36.15   35.45                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SWOPE, DONNIE             33 NAST-IN                32.00      32.23   16  
  2 BELL, ROB                 31 CSI-IN                 35.60      32.82   13  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BELL, ROB                 31 CSI-IN               1:17.00    1:12.81   16  
      34.12   38.69                                                
  2 SWOPE, DONNIE             33 NAST-IN              1:13.00    1:12.82   13  
      33.39   39.43                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ROJAS, LOUIS              31 CSI-IN                    NT      28.74   16  
  2 SWOPE, DONNIE             33 NAST-IN                33.00      30.74   13  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ROJAS, LOUIS              31 CSI-IN                    NT    1:11.11   16  
      32.47   38.64                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ARNOLD, JASON             36 CSI-IN                 22.50      22.63   16  
  2 BROWN, ANDREW             39 NAST-IN                29.30      28.96   13  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ARNOLD, JASON             36 CSI-IN                 52.00      53.24   16  
      26.06   27.18                                                
  2 BROOKS, JASON             36 UNATTACHED             55.00      53.37   13  
      26.02   27.35                                                
  3 RUSHMAN, C.J.             36 SKY-KY                 59.50      55.29   12  
      26.52   28.77                                                
  4 BROWN, ANDREW             39 NAST-IN              1:04.00    1:03.82   11  
    1:03.92                                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BROOKS, JASON             36 UNATTACHED           1:57.00    1:57.54   16  
      28.35   29.68   29.67   29.84                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BROOKS, JASON             36 UNATTACHED           6:00.00    5:36.57   16  
  2 BERRIDGE, JEFFREY         37 SWIM INDY-IN         6:15.23    6:04.81   13  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RUSHMAN, C.J.             36 SKY-KY                 33.05      32.67   16  
  2 CLAUSEN, JON              38 CSI-IN                 45.00      33.86   13  
  3 BROWN, ANDREW             39 NAST-IN                36.50      34.76   12  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RUSHMAN, C.J.             36 SKY-KY               1:12.95    1:10.24   16  
      33.09   37.15                                                
  2 ARNOLD, JASON             36 CSI-IN               1:08.00    1:11.49   13  
      33.17   38.32                                                
  3 BERRIDGE, JEFFREY         37 SWIM INDY-IN         1:15.98    1:15.33   12  
      35.53   39.80                                                
  4 BROWN, ANDREW             39 NAST-IN              1:18.50    1:19.17   11  
      37.88   41.29                                                
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BERRIDGE, JEFFREY         37 SWIM INDY-IN         2:42.16    2:42.76   16  
      36.70   40.39   42.35   43.32                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ARNOLD, JASON             36 CSI-IN                 28.00      25.83   16  
  2 CLAUSEN, JON              38 CSI-IN                 35.00      26.77   13  
  3 BERRIDGE, JEFFREY         37 SWIM INDY-IN           32.48      30.06   12  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CLAUSEN, JON              38 CSI-IN                    NT    1:07.57   16  
      30.83   36.74                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 ARNOLD, JASON             36 CSI-IN               1:02.00    1:01.48   16  
      28.56   32.92                                                
  2 CLAUSEN, JON              38 CSI-IN               1:15.00    1:04.68   13  
      29.38   35.30                                                
  3 RUSHMAN, C.J.             36 SKY-KY               1:15.95    1:04.94   12  
      31.26   33.68                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CLAUSEN, JON              38 CSI-IN                    NT    2:29.09   16  
      28.82   42.04   41.99   36.24                                
  2 BERRIDGE, JEFFREY         37 SWIM INDY-IN         2:28.78    2:29.66   13  
      33.66   39.05   42.85   34.10                                
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BROOKS, JASON             36 UNATTACHED           5:00.00    4:43.88   16  
      29.45   34.19   35.59   35.92   40.59   41.46   33.76   32.92
  2 RUSHMAN, C.J.             36 SKY-KY               5:30.55    5:12.16   13  
      31.57   37.27   43.57   41.58   44.03   43.26   35.90   34.98
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FINCH, HOLMES             42 CSI-IN                    NT      38.56   16  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FINCH, HOLMES             42 CSI-IN                    NT    1:28.92   16  
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 FINCH, HOLMES             42 CSI-IN                    NT    3:08.77   16  
    3:08.77                                                        
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, PETER               46 CSI-IN                 24.52      24.77   16  
  2 VOSS, FRANK               47 COLM-SC                25.10      25.53   13  
  3 LONG, CHRIS               46 CSI-IN                 26.00      27.44   12  
  4 HISER, TOM                47 NACS-IN                31.34      29.90   11  
  5 FENKER, KEN               47 NACS-IN                   NT      32.95   10  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, PETER               46 CSI-IN                 52.40      53.93   16  
      26.33   27.60                                                
  2 LONG, CHRIS               46 CSI-IN                 59.00    1:00.65   13  
      29.16   31.49                                                
  3 HISER, TOM                47 NACS-IN              1:10.02    1:08.53   12  
      32.85   35.68                                                
  4 FENKER, KEN               47 NACS-IN                   NT    1:18.16   11  
      36.05   42.11                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HISER, TOM                47 NACS-IN                   NT    2:43.66   16  
      36.19   41.47   44.18   41.82                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, PETER               46 CSI-IN                    NT    5:35.63   16  
      30.26   33.60   34.01   34.86   34.93   34.71   33.93   33.16
      33.46   32.71                                                
  2 LONG, CHRIS               46 CSI-IN               6:03.00    6:12.50   13  
  3 WILEY, JON                49 CSI-IN               8:00.00    8:06.37   12  
      44.38   49.19   50.13   50.20   49.53   49.45   50.00   49.99
      48.65   44.85                                                
  4 WEHMUELLER, JEFFREY       45 NAST-IN                   NT    9:49.14   11  
      47.42   55.62 1:00.68 1:00.04 1:00.99 1:00.08 1:02.70 1:02.58
    1:00.38   58.65                                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CRUTCHFIELD, RANDY        49 NAST-IN                31.00      31.18   16  
  2 FENKER, KEN               47 NACS-IN                   NT      45.03   13  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CRUTCHFIELD, RANDY        49 NAST-IN              1:08.00    1:07.00   16  
      32.84   34.16                                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HISER, TOM                47 NACS-IN                   NT      41.26   16  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, FRANK               47 COLM-SC              1:13.50    1:13.24   16  
      34.88   38.36                                                
  2 FENKER, KEN               47 NACS-IN                   NT    1:31.89   13  
      43.04   48.85                                                
  3 WEHMUELLER, JEFFREY       45 NAST-IN                   NT    2:27.86   12  
    1:07.70 1:20.16                                                
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, FRANK               47 COLM-SC              2:39.90    2:44.06   16  
      37.94   41.80   42.46   41.86                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, PETER               46 CSI-IN                 26.49      26.59   16  
  2 VOSS, FRANK               47 COLM-SC                27.20      27.99   13  
  3 CRUTCHFIELD, RANDY        49 NAST-IN                30.00      28.70   12  
  4 WEHMUELLER, JEFFREY       45 NAST-IN                   NT      52.94   11  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VOSS, PETER               46 CSI-IN               1:00.10    1:02.11   16  
      28.47   33.64                                                
  2 VOSS, FRANK               47 COLM-SC              1:01.70    1:04.29   13  
      29.95   34.34                                                
  3 CRUTCHFIELD, RANDY        49 NAST-IN              1:08.00    1:09.14   12  
      31.53   37.61                                                
  4 WILEY, JON                49 CSI-IN               1:45.00    1:25.59   11  
      41.08   44.51                                                
  5 WEHMUELLER, JEFFREY       45 NAST-IN                   NT    2:00.34   10  
      56.55 1:03.79                                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WILEY, JON                49 CSI-IN               3:30.00    3:08.84   16  
      42.31   49.10   54.83   42.60                                
  2 WEHMUELLER, JEFFREY       45 NAST-IN                   NT    4:25.05   13  
      57.11 1:09.74 1:19.50   58.70                                
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 WILEY, JON                49 CSI-IN               7:00.00    6:54.68   16  
      42.89   50.00   55.21   55.16   58.16   57.88   48.90   46.48
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RODEFELD, GARY            54 EAM-IN                 26.10      25.61   16  
  2 HEAVILON, JEFFREY         52 CSI-IN                 32.00      29.33   13  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HATCH, JORDAN             50 SCMI-IN                55.00      54.49   16  
      26.08   28.41                                                
  2 RODEFELD, GARY            54 EAM-IN                 59.00      58.33   13  
      27.71   30.62                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HATCH, JORDAN             50 SCMI-IN              1:58.50    1:57.53   16  
      27.92   29.88   30.10   29.63                                
  2 RODEFELD, GARY            54 EAM-IN               2:12.00    2:14.37   13  
      31.59   34.95   34.63   33.20                                
  3 HEAVILON, JEFFREY         52 CSI-IN               2:20.00    2:29.52   12  
      32.26   37.80   40.11   39.35                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SLIGHT, ALLEN             52 SCMI-IN              8:45.00    8:46.81   16  
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HATCH, JORDAN             50 SCMI-IN              2:25.00    2:19.07   16  
      33.22   34.79   35.82   35.24                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SLIGHT, ALLEN             52 SCMI-IN                38.00      37.94   16  
  2 HEAVILON, JEFFREY         52 CSI-IN                 36.00      39.44   13  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HEAVILON, JEFFREY         52 CSI-IN               1:20.00    1:25.27   16  
      40.16   45.11                                                
  2 SLIGHT, ALLEN             52 SCMI-IN              1:28.00    1:27.32   13  
      41.12   46.20                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HEAVILON, JEFFREY         52 CSI-IN               2:52.00    3:07.56   16  
      41.09   47.05   49.70   49.72                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 RODEFELD, GARY            54 EAM-IN                 33.00      30.75   16  
  2 JONES, STEVE              51 CSI-IN                    NT      40.57   13  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HUNEKE, JAN               53 SKY-KY                    NT    1:07.39   16  
      31.14   36.25                                                
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES, STEVE              51 CSI-IN                    NT    1:31.45   16  
      41.73   49.72                                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HUNEKE, JAN               53 SKY-KY                    NT    2:37.74   16  
      32.66   40.73   46.57   37.78                                
  2 JONES, STEVE              51 CSI-IN                    NT    3:21.28   13  
      43.53   50.42 1:04.65   42.68                                
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HUNEKE, JAN               53 SKY-KY                    NT    5:27.82   16  
      31.54   37.46   44.16   43.87   46.72   47.40   38.80   37.87
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BRASWELL, STEWART         58 UNATTACHED             31.31      30.29   16  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BRASWELL, STEWART         58 UNATTACHED           1:10.86    1:09.12   16  
      32.70   36.42                                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BRASWELL, STEWART         58 UNATTACHED             38.35      38.58   16  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLUME, PETER              61 CSI-IN                 34.00      35.44   16  
  2 LEFFLER, JAMES            61 UNATTACHED             34.00      36.39   13  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LEFFLER, JAMES            61 UNATTACHED           1:13.00    1:20.36   16  
      39.58   40.78                                                
  2 BLUME, PETER              61 CSI-IN               1:25.00    1:22.08   13  
      38.54   43.54                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LEFFLER, JAMES            61 UNATTACHED           2:50.00    2:53.11   16  
      39.56   44.16   45.79   43.60                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LEFFLER, JAMES            61 UNATTACHED           7:45.00    7:46.10   16  
  2 BLUME, PETER              61 CSI-IN                    NT    8:20.81   13  
      43.87   49.61   51.57   51.41   50.17   52.86   50.49   51.46
      52.47   46.90                                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLUME, PETER              61 CSI-IN                 48.00      45.42   16  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       67 NAST-IN                40.00      36.56   16  
  2 KEEFE, EDWARD             69 NAST-IN                   NT      48.14   13  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       67 NAST-IN              1:40.00    1:28.64   16  
      40.52   48.12                                                
  2 KEEFE, EDWARD             69 NAST-IN                   NT    1:53.61   13  
      50.70 1:02.91                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 KEEFE, EDWARD             69 NAST-IN                   NT    4:30.01   16  
    1:01.67 1:10.10 1:08.91 1:09.33                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       67 NAST-IN              9:50.00    8:28.46   16  
      44.06   50.27   52.61   52.24   52.37   52.19   51.51   51.84
      52.62   48.75                                                
  2 KEEFE, EDWARD             69 NAST-IN                   NT   11:46.53   13  
      59.85 1:07.70 1:11.20 1:10.77 1:11.61 1:13.43 1:12.92 1:14.69
    1:13.12 1:11.24                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       67 NAST-IN              1:05.00      47.19   16  
  2 KEEFE, EDWARD             69 NAST-IN                   NT    1:10.00   13  
 
Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       67 NAST-IN                   NT    2:32.63   16  
      34.00   39.00   40.66   38.97                                
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       67 NAST-IN              1:40.00    1:42.60   16  
      46.58   56.02                                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MURPHY, GEORGE            71 GREATER INDIANA-IN     33.50      33.64   16  
  2 CLAPP, RICHARD            70 SWIM INDY-IN         1:00.00      56.83   13  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CLAPP, RICHARD            70 SWIM INDY-IN         2:07.00    2:05.54   16  
    1:01.58 1:03.96                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CLAPP, RICHARD            70 SWIM INDY-IN         4:30.00    4:44.78   16  
    1:07.60 1:15.20 1:12.48 1:09.50                                
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 COSTILL, DAVE             71 INDY SWIM FIT-IN     6:45.00    6:41.43   16  
  2 CLAPP, RICHARD            70 SWIM INDY-IN        12:15.00   12:28.22   13  
    1:11.06 1:23.49 1:19.84 1:17.30 1:16.86 1:14.48 1:12.31 1:13.09
    1:11.60 1:08.19                                                
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SALMON, RUSSELL           74 DOC IU-IN              55.00      46.00   16  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SALMON, RUSSELL           74 DOC IU-IN            1:53.00    1:42.12   16  
      50.56   51.56                                                
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 COSTILL, DAVE             71 INDY SWIM FIT-IN     2:46.00    2:35.46   16  
      36.62   38.11   40.80   39.93                                
  2 SALMON, RUSSELL           74 DOC IU-IN                 NT    3:50.94   13  
      54.88   59.70 1:00.58   55.78                                
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MURPHY, GEORGE            71 GREATER INDIANA-IN     39.61      41.81   16  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 COSTILL, DAVE             71 INDY SWIM FIT-IN     1:22.50    1:18.41   16  
      37.11   41.30                                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MURPHY, GEORGE            71 GREATER INDIANA-IN     36.72      41.38   16  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MURPHY, GEORGE            71 GREATER INDIANA-IN   1:44.72    1:33.07   16  
      40.37   52.70                                                
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 STRONG, DOUG              83 DOC IU-IN              58.00    2:10.27   16  
 
Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 STRONG, DOUG              83 DOC IU-IN            3:35.00    2:58.16   16  
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CARDINAL SWIMMING INDIANA-IN  'A'                      NT    1:56.91   32  
     1) MARVIN, LINDA W34               2) PALILONIS, JENNIFER W34        
     3) STEIN, NICOLE W20               4) CRICKMORE, NICOLE W23          
       28.84    29.21    30.24    28.62                                    
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CARDINAL SWIMMING INDIANA-IN  'A'                      NT    2:22.24   32  
     1) CROSS, JENNIFER W48             2) CRICKMORE, NICOLE W23          
     3) STEIN, NICOLE W20               4) REISING, SUSANNE W49           
       41.23    36.94    30.82    33.25                                    
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 NACS-IN  'A'                                           NT    2:28.95   32  
     1) ZURBUCH, JENNIFER W41           2) COFFEE, ANNE W46               
     3) KNUCKLES, MELINDA W50           4) FORD, ROSE W45                 
       38.90    40.85    38.95    30.25                                    
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CARDINAL SWIMMING INDIANA-IN  'A'                      NT    1:52.27   32  
     1) CLAUSEN, JON M38                2) GOAS, GRIFFITH M22             
     3) JONES, STEVE M51                4) ROJAS, LOUIS M31               
       26.42    24.15    35.34    26.36                                    
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CARDINAL SWIMMING INDIANA-IN  'A'                      NT    1:52.24   32  
     1) JAY, WILL M19                   2) BELL, ROB M31                  
     3) GOAS, GRIFFITH M22              4) ARNOLD, JASON M36              
       29.75    32.67    26.81    23.01                                    
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SUGAR CREEK MASTERS INDIANA-IN  'A'                    NT    2:09.33   32  
     1) HATCH, JORDAN M50               2) KAZAHAYA, TOSHIE W43           
     3) SLIGHT, ALLEN M52               4) WRIGHT, SHELBY W34             
       25.60    42.21    32.78    28.74                                    
  2 NOBLESVILLE ADULT SWIM TEAM-IN  'B'                    NT    2:11.74   26  
     1) WEHMUELLER, JEFFREY M45         2) SWOPE, DONNIE M33              
     3) CRUTCHFIELD, RANDY M49          4) HOUSEHOLDER, HOWARD M67        
       47.83    29.21    25.35    29.35                                    
  3 NOBLESVILLE ADULT SWIM TEAM-IN  'A'                    NT    2:14.04   24  
     1) KEEFE, EDWARD M69               2) MAYDAK, JEFFREY M34            
     3) SIKICH, CHRIS M29               4) BROWN, ANDREW M39              
       27.75    38.21    39.06    29.02                                    
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CARDINAL SWIMMING INDIANA-IN  'A'                      NT    1:58.08   32  
     1) VOSS, PETER M46                 2) CLAUSEN, JON M38               
     3) ROJAS, LOUIS M31                4) LONG, CHRIS M46                
       29.30    32.50    28.67    27.61                                    
  2 NOBLESVILLE ADULT SWIM TEAM-IN  'A'                    NT    2:14.14   26  
     1) KEEFE, EDWARD M69               2) MAYDAK, JEFFREY M34            
     3) SIKICH, CHRIS M29               4) BROWN, ANDREW M39              
       28.10    34.32    26.67    45.05                                    
  3 NOBLESVILLE ADULT SWIM TEAM-IN  'B'                    NT    2:33.85   24  
     1) WEHMUELLER, JEFFREY M45         2) SWOPE, DONNIE M33              
     3) CRUTCHFIELD, RANDY M49          4) HOUSEHOLDER, HOWARD M67        
       52.71    31.78    29.50    39.86                                    
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CARDINAL SWIMMING INDIANA-IN  'A'                      NT    2:38.70   32  
     1) FINCH, HOLMES M42               2) BLUME, PETER M61               
     3) WILEY, JON M49                  4) JONES, STEVE M51               
       38.75    44.31    40.20    35.44                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 NACS-IN  'A'                                           NT    2:31.32   32  
     1) FORD, ROSE W45                  2) FENKER, KEN M47                
     3) COFFEE, ANNE W46                4) HISER, TOM M47                 
       37.78    26.16    20.14  1:07.24