Licensed to YMCA Indy SwimFit          HY-TEK's Meet Manager 2/15/2009 05:10 PM
                       IU Masters Swim Meet - 2/14/2009                        
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crickmore, Nicole         24 Unattached             33.00      28.57  
  2 Skene, Shay               20 FM                     34.18      29.41  
  3 Wilson, Antonia           19 FM                     31.10      30.59  
  4 Whipker, Rachel           21 FM                     36.50      37.07  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldman, Robyn            24 IM                   1:04.29    1:02.77  
      29.97   32.80                                                
  2 Moser, Ashley             23 Unattached           1:07.00    1:04.02  
      31.23   32.79                                                
  3 Crickmore, Nicole         24 Unattached           1:09.00    1:04.17  
      31.38   32.79                                                
  4 Wray, Amanda              19 FM                   1:10.72    1:06.18  
      31.88   34.30                                                
  5 Wilson, Antonia           19 FM                   1:13.10    1:15.07  
      35.05   40.02                                                
  6 Whipker, Rachel           21 FM                   1:20.08    1:30.62  
      38.92   51.70                                                
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moser, Ashley             23 Unattached           2:22.00    2:21.33  
      33.17   36.50   37.06   34.60                                
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arion, Kia                20 FM                     33.30      32.88  
  2 Moser, Ashley             23 Unattached             34.00      34.05  
  3 Skene, Shay               20 FM                     37.80      38.43  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arion, Kia                20 FM                   1:12.98    1:12.80  
      35.32   37.48                                                
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldman, Robyn            24 IM                     36.99      37.76  
  2 Skene, Shay               20 FM                     40.41      40.54  
 
Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldman, Robyn            24 IM                   2:58.00    2:56.73  
      39.62   45.22   45.96   45.93                                
  2 Skene, Shay               20 FM                   3:29.18    3:33.77  
      47.95   55.82   57.26   52.74                                
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arion, Kia                20 FM                     31.88      30.54  
  2 Crickmore, Nicole         24 Unattached             35.00      32.15  
  3 Wilson, Antonia           19 FM                     34.15      33.99  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arion, Kia                20 FM                   1:11.51    1:08.90  
      31.35   37.55                                                
  2 Wray, Amanda              19 FM                   1:16.80    1:16.02  
      34.85   41.17                                                
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wray, Amanda              19 FM                   1:22.34    1:17.09  
      37.02   40.07                                                
  2 Wilson, Antonia           19 FM                   1:27.04    1:28.70  
      42.59   46.11                                                
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldman, Robyn            24 IM                   2:45.00    2:37.58  
      14.62   17.28   21.41   20.47   23.12   23.64   37.04        
  2 Moser, Ashley             23 Unattached           2:39.00    2:38.83  
      15.96   18.01   19.94   19.31   25.47   24.44   35.70        
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revere, Danielle          25 THT                    28.00      27.71  
  2 Waldthaler, Kandace       25 DOC                    28.50      27.79  
  3 Howland, Heather          28 IM                     28.31      28.37  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revere, Danielle          25 THT                  1:01.00    1:00.22  
      28.97   31.25                                                
  2 Waldthaler, Kandace       25 DOC                  1:01.00    1:01.00  
      29.46   31.54                                                
  3 Howland, Heather          28 IM                   1:03.91    1:04.09  
      30.80   33.29                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revere, Danielle          25 THT                  2:07.00    2:12.51  
      30.21   33.23   34.36   34.71                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howland, Heather          28 IM                     37.99      37.48  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howland, Heather          28 IM                     29.95      30.40  
  2 Waldthaler, Kandace       25 DOC                    33.00      31.33  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Howe, Leslie          31 ISF                  1:05.00    1:02.83  
      30.63   32.20                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  34 IM                   2:25.00    2:22.90  
      32.50   35.25   37.39   37.76                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Howe, Leslie          31 ISF                  6:15.00    6:16.91  
      33.56   37.19   37.84   38.50   38.53   39.04   39.17   39.39
      38.30   35.39                                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Howe, Leslie          31 ISF                    35.00      34.34  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Howe, Leslie          31 ISF                  1:15.00    1:12.13  
      33.25   38.88                                                
  2 Chan-O'Connell, Fontaine  34 IM                   1:25.00    1:19.09  
      36.87   42.22                                                
 
Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  34 IM                   3:00.00    3:03.76  
      39.16   46.59   48.80   49.21                                
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  34 IM                   3:00.00    2:49.34  
      17.03   19.87   22.53   21.26   51.23   37.42                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             35 ISF                    28.00      28.24  
  2 Jerman, Christy           38 Unattached             32.17      31.64  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             35 ISF                  6:40.00    6:37.27  
      34.82   39.61   40.13   40.25   40.25   40.79   41.36   40.63
      40.63   38.80                                                
  2 Jerman, Christy           38 Unattached           6:43.17    6:41.17  
      36.00   38.65   40.17   40.68   41.20   41.36   41.12   40.90
      41.02   40.07                                                
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Christy           38 Unattached             39.12      38.93  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Christy           38 Unattached           1:24.05    1:23.53  
      40.35   43.18                                                
 
Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             35 ISF                  3:00.00    2:56.46  
      37.66   43.67   48.29   46.84                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Christy           38 Unattached           1:19.94    1:18.21  
      37.83   40.38                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             35 ISF                  2:50.00    2:47.27  
      17.34   18.60   22.65   21.91   24.90   24.57   37.30        
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rian, Victoria L          42 ISF                    28.90      27.55  
  2 Booth, Susie              40 ISF                    32.00      30.16  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rian, Victoria L          42 ISF                  1:00.20      59.26  
      28.78   30.48                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rian, Victoria L          42 ISF                  2:08.70    2:06.78  
      29.98   33.16   31.91   31.73                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rian, Victoria L          42 ISF                  5:45.80    5:39.24  
      31.25   34.78   35.04   35.01   34.79   34.49   33.90   34.59
      33.33   32.06                                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Booth, Susie              40 ISF                    37.00      39.11  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stine, Cheryl             42 DOC                  1:04.00    1:04.10  
      31.49   32.61                                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Booth, Susie              40 ISF                    41.00      42.35  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rian, Victoria L          42 ISF                    32.50      29.31  
  2 Booth, Susie              40 ISF                    39.00      36.50  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stine, Cheryl             42 DOC                  1:04.00    1:04.98  
      30.40   34.58                                                
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              43 ISF                  2:25.00    2:27.38  
      33.75   37.63   37.43   38.57                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Booth, Susie              40 ISF                  1:25.00    1:19.83  
      37.90   41.93                                                
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stine, Cheryl             42 DOC                  2:22.00    2:26.06  
      14.11   15.70   18.01   17.53   22.59   22.80   35.32        
  2 Shuck, Susie              43 ISF                  2:25.00    2:28.98  
      14.65   16.30   19.31   19.01   22.81   22.84   34.06        
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sill, Sheryl              48 ND                     32.50      30.67  
  2 Rokich, Karen             49 SWOM                   31.50      31.76  
  3 Ruemmele, Jane            49 IHP                    33.00      32.84  
  4 Gutjahr, Cathy            46 DOC                       NT      33.81  
  5 Bayless, Jerrilynn        47 THT                       NT      36.93  
  6 Strack, Theresa           48 SLAM                   43.00      38.39  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruemmele, Jane            49 IHP                  1:18.00    1:16.08  
      35.59   40.49                                                
  2 Strack, Theresa           48 SLAM                      NT    1:24.58  
      38.78   45.80                                                
  3 Bayless, Jerrilynn        47 THT                       NT    1:25.00  
      40.79   44.21                                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bayless, Jerrilynn        47 THT                       NT    9:28.22  
      45.54   51.61   57.07   58.41   59.38   59.80 1:00.61   58.97
      59.83   57.00                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sill, Sheryl              48 ND                     37.75      38.43  
  2 Rokich, Karen             49 SWOM                   38.50      39.66  
  3 Gutjahr, Cathy            46 DOC                       NT      41.19  
  4 Bayless, Jerrilynn        47 THT                       NT      44.38  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine               48 IM                        NT    1:07.56  
      32.92   34.64                                                
  2 Sill, Sheryl              48 ND                   1:23.00    1:30.02  
      43.52   46.50                                                
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine               48 IM                        NT    2:25.06  
      33.91   35.76   37.41   37.98                                
  2 Rokich, Karen             49 SWOM                 3:10.00    3:07.69  
      42.50   47.26   49.45   48.48                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutjahr, Cathy            46 DOC                       NT      42.43  
  2 Bayless, Jerrilynn        47 THT                       NT    1:01.01  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sill, Sheryl              48 ND                     36.67      34.95  
  2 Rokich, Karen             49 SWOM                   35.00      35.03  
  3 Ruemmele, Jane            49 IHP                    39.00      36.55  
  4 Gutjahr, Cathy            46 DOC                       NT      37.77  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rokich, Karen             49 SWOM                 1:25.00    1:26.25  
      37.97   48.28                                                
  2 Ruemmele, Jane            49 IHP                  1:35.00    1:29.99  
      41.02   48.97                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sill, Sheryl              48 ND                   1:24.00    1:24.42  
      39.03   45.39                                                
  2 Ruemmele, Jane            49 IHP                       NT    1:28.12  
 
Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine               48 IM                        NT    5:04.86  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stager, Nan               53 DOC                    30.80      30.29  
  2 Grider, Mary              51 IM                        NT      34.98  
  3 Bandos, Paula             50 Unattached             36.52      35.41  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bandos, Paula             50 Unattached           1:22.59    1:18.77  
      36.81   41.96                                                
  2 Grider, Mary              51 IM                        NT    1:24.57  
      39.72   44.85                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      51 ISF                  2:27.00    2:27.32  
      34.38   38.11   37.89   36.94                                
  2 Bandos, Paula             50 Unattached           2:59.45    2:54.20  
      38.47   43.57   46.77   45.39                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stager, Nan               53 DOC                    37.50      38.32  
  2 Grider, Mary              51 IM                        NT      46.27  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grider, Mary              51 IM                        NT    1:44.84  
      51.01   53.83                                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      51 ISF                    37.00      37.94  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      51 ISF                  1:22.00    1:22.02  
      38.87   43.15                                                
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      51 ISF                  2:55.00    2:59.66  
      39.61   46.92   47.33   45.80                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bandos, Paula             50 Unattached             40.54      41.02  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stager, Nan               53 DOC                  1:18.20    1:19.81  
      37.12   42.69                                                
  2 Bandos, Paula             50 Unattached           1:32.16    1:31.28  
    1:31.37                                                        
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catlin, Vicki             64 SKY                    43.00      41.85  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catlin, Vicki             64 SKY                  1:42.00    1:38.84  
      46.46   52.38                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catlin, Vicki             64 SKY                  3:30.00    3:35.85  
      47.47   54.54   58.19   55.65                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catlin, Vicki             64 SKY                  1:00.00      57.78  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catlin, Vicki             64 SKY                  1:03.00    1:00.02  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faith, Julie              65 CEN                    38.00      37.60  
  2 Kin-Pinney, Barbara       69 ISF                    43.00      41.66  
  3 Dumas-Coleman, Connie     66 ISF                       NT    1:06.74  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dumas-Coleman, Connie     66 ISF                       NT    3:24.10  
    1:45.69 1:38.41                                                
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faith, Julie              65 CEN                    56.41      51.74  
  2 Kin-Pinney, Barbara       69 ISF                    53.00      52.69  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kin-Pinney, Barbara       69 ISF                       NT    2:01.79  
      58.89 1:02.90                                                
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faith, Julie              65 CEN                    51.12      51.87  
 -- Strode, Maryld            68 ISF                  1:50.40         DQ  
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faith, Julie              65 CEN                    46.98      48.93  
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faith, Julie              65 CEN                  1:46.40    1:46.03  
  2 Dumas-Coleman, Connie     66 ISF                       NT    4:29.67  
    2:18.48 2:11.19                                                
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coles, Alma               70 ISF                  1:50.10    1:46.80  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Joel              18 FM                     24.46      23.24  
  2 Wilson, Dirk A            23 THT                    24.00      23.62  
  3 Cox, Andrew               23 ISF                    26.00      26.84  
  4 Schneckeberger, Brad      20 FM                     33.70      29.32  
  5 Bush, Jon                 21 FM                     29.07      29.95  
  6 Sparks, Drew              21 FM                     30.28      30.10  
  7 Williams, Dallas          20 FM                     27.65      31.86  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dirk A            23 THT                  1:00.00      54.07  
      25.53   28.54                                                
  2 Fisher, Joel              18 FM                     51.80      58.08  
      28.34   29.74                                                
  3 Hill, Evan                19 FM                   1:09.66    1:02.31  
      29.73   32.58                                                
  4 Schneckeberger, Brad      20 FM                   1:24.09    1:10.38  
      34.96   35.42                                                
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dirk A            23 THT                    28.00      27.49  
  2 Hill, Evan                19 FM                     36.39      37.58  
  3 Schneckeberger, Brad      20 FM                     50.17      39.39  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dirk A            23 THT                  1:10.00    1:03.16  
      30.26   32.90                                                
  2 Cox, Andrew               23 ISF                  1:10.00    1:12.21  
      35.23   36.98                                                
  3 Sparks, Drew              21 FM                   1:23.94    1:42.95  
    1:20.07   22.88                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Dallas          20 FM                     34.54      33.39  
  2 Hill, Evan                19 FM                     37.27      35.14  
  3 Bush, Jon                 21 FM                     36.29      36.07  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bush, Jon                 21 FM                   1:16.24      37.63  
  2 Sparks, Drew              21 FM                   1:22.72    1:14.24  
      34.58   39.66                                                
  3 Williams, Dallas          20 FM                   1:16.07    1:15.03  
      34.65   40.38                                                
  4 Hill, Evan                19 FM                   1:22.72    1:17.02  
      36.26   40.76                                                
 
Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sparks, Drew              21 FM                   2:54.79    2:48.63  
      35.09   41.30   45.55   46.69                                
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Andrew               23 ISF                  1:10.00    1:20.06  
      34.68   45.38                                                
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dirk A            23 THT                  1:15.00    1:03.23  
      27.72   35.51                                                
  2 Williams, Dallas          20 FM                   1:15.33    1:12.34  
      34.86   37.48                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkle, Wes               28 ISF                    23.49      23.39  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkle, Wes               28 ISF                    53.99      52.85  
      25.71   27.14                                                
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Jeremy             27 ISF                  2:10.00    2:07.14  
      28.72   32.29   33.40   32.73                                
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burton, Andrew            29 DOC                  5:20.00    5:30.11  
      28.14   30.98   32.10   33.30   33.58   33.93   34.11   35.05
      34.81   34.11                                                
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hubbard, John             28 ISF                    29.40      30.00  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burton, Andrew            29 DOC                  1:04.00    1:02.12  
      29.83   32.29                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hubbard, John             28 ISF                    32.11      31.85  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hubbard, John             28 ISF                  1:08.05    1:08.96  
      32.40   36.56                                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkle, Wes               28 ISF                    26.79      26.06  
  2 Hubbard, John             28 ISF                    27.50      26.76  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Jeremy             27 ISF                  1:03.00    1:06.65  
      30.98   35.67                                                
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revere, Jason             26 THT                  2:06.00    2:06.70  
      29.33   32.33   32.40   32.64                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revere, Jason             26 THT                    57.40      57.67  
      27.11   30.56                                                
  2 Merkle, Wes               28 ISF                  1:02.99    1:01.55  
      27.92   33.63                                                
  3 Hubbard, John             28 ISF                  1:01.34    1:04.21  
      29.21   35.00                                                
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revere, Jason             26 THT                  2:01.00    2:06.26  
      26.10   32.05   36.69   31.42                                
  2 Burton, Andrew            29 DOC                  2:20.00    2:15.39  
      28.33   33.23   40.77   33.06                                
  3 Glass, Jeremy             27 ISF                  2:15.00    2:34.26  
      30.35   40.40   49.37   34.14                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandullo, Evan            30 THT                    25.50      23.65  
  2 Christjanson, Jon         33 THT                    31.00      27.58  
  3 Elmore, John-Michael      31 THT                    29.04      28.00  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandullo, Evan            30 THT                    58.00      54.74  
      26.59   28.15                                                
  2 Elmore, John-Michael      31 THT                  1:05.37    1:00.61  
      29.47   31.14                                                
  3 Christjanson, Jon         33 THT                  1:06.00    1:01.99  
      28.51   33.48                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendricks, Andrew         34 FM                   2:02.89    2:09.11  
      29.09   32.44   33.62   33.96                                
  2 Elmore, John-Michael      31 THT                  2:15.00    2:16.58  
      30.59   34.15   35.99   35.85                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandullo, Evan            30 THT                    34.00      30.75  
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendricks, Andrew         34 FM                   2:20.21    2:34.39  
      33.40   38.19   40.82   41.98                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandullo, Evan            30 THT                    28.00      27.19  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Christjanson, Jon         33 THT                  1:45.00         DQ  
      33.94   38.95                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            35 Unattached             30.00      25.91  
  2 Umbaugh, Jay              37 THT                    31.00      30.19  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbaugh, Jay              37 THT                  1:06.00    1:12.79  
      34.26   38.53                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         38 ISF                  2:20.06    2:08.34  
      29.57   32.10   32.94   33.73                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbaugh, Jay              37 THT                  6:30.00    8:09.87  
      40.47   45.28   48.05   48.38   49.72   52.31   51.73   52.71
      51.96   49.26                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         38 ISF                  2:30.50    2:27.73  
      35.82   36.55   37.96   37.40                                
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         38 ISF                  1:15.01    1:13.20  
      34.67   38.53                                                
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         38 ISF                  2:41.03    2:37.67  
      35.60   40.39   40.69   40.99                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         38 ISF                  1:15.16    1:09.85  
      32.79   37.06                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            35 Unattached                NT    2:43.09  
      30.58   45.46   49.55   37.50                                
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            35 Unattached                NT    6:24.12  
      35.49   46.88   52.98   50.84   58.11 1:00.12   40.71   38.99
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nouri, Malik              41 IHP                    40.00      29.47  
  2 Burton, Vince             40 THT                       NT      33.41  
  3 Arrivillaga, Herman       43 ISF                  1:00.00    1:02.18  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Michael             42 ISF                       NT    1:04.87  
      30.07   34.80                                                
  2 Finch, Holmes             43 CSI-I                1:20.00    1:13.04  
      35.81   37.23                                                
  3 Burton, Vince             40 THT                       NT    1:16.37  
      35.38   40.99                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardieck, Andy            41 DOC                  2:10.00    2:04.61  
      28.88   32.29   31.73   31.71                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Chris A           40 ISF                  5:10.43    5:09.60  
      28.14   30.59   30.81   30.97   31.22   31.56   31.53   31.60
      31.79   31.39                                                
  2 Kern, Michael             42 ISF                       NT    6:29.67  
      34.34   38.14   39.22   39.45   40.54   39.23   40.73   40.21
      39.69   38.12                                                
  3 Burton, Vince             40 THT                       NT    9:14.19  
      38.40 2:35.63 1:01.53                 1:01.42   59.92   59.80
      56.36                                                        
  4 Arrivillaga, Herman       43 ISF                  9:31.00    9:26.19  
      40.67   48.17   52.84   55.93   58.74 1:01.91 1:02.52 1:01.68
    1:04.08   59.65                                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardieck, Andy            41 DOC                    30.00      27.06  
  2 Mustard, Kirk             42 ISF                    30.20      29.78  
  3 Finch, Holmes             43 CSI-I                  37.00      34.76  
  4 Arrivillaga, Herman       43 ISF                  1:10.00      46.30  
  5 Nouri, Malik              41 IHP                    56.00      50.17  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardieck, Andy            41 DOC                  1:00.00      58.15  
      28.76   29.39                                                
  2 Mustard, Kirk             42 ISF                  1:06.10    1:04.69  
      30.92   33.77                                                
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardieck, Andy            41 DOC                  2:10.00    2:06.74  
      29.07   31.19   32.98   33.50                                
  2 Mustard, Kirk             42 ISF                  2:40.50    2:25.47  
      32.99   36.60   38.11   37.77                                
  3 Finch, Holmes             43 CSI-I                3:05.00    2:52.68  
      39.78   42.58   46.18   44.14                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nouri, Malik              41 IHP                       NT      45.94  
  2 Burton, Vince             40 THT                       NT      47.98  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nouri, Malik              41 IHP                    34.00      33.74  
 
Men 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Chris A           40 ISF                  2:09.18    2:10.66  
      28.66   32.73   33.72   35.55                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mustard, Kirk             42 ISF                  1:04.90    1:05.07  
      29.26   35.81                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Chris A           40 ISF                  2:07.36    2:07.76  
      26.86   31.27   37.56   32.07                                
  2 Kern, Michael             42 ISF                       NT    2:51.10  
      32.92   42.73   53.58   41.87                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Alan            49 Unattached                NT      29.29  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Alan            49 Unattached                NT    1:09.62  
      33.44   36.18                                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Geoffrey           48 DOC                  5:37.00    5:51.06  
      31.21   33.62   35.32   36.11   35.99   36.35   35.75   35.77
      35.66   35.28                                                
  2 Anderson, Alan            49 Unattached                NT    7:05.52  
      36.67 2:07.28   43.73   44.27   43.56   44.57   44.68   40.95
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Alan            49 Unattached                NT    1:18.22  
      36.20   42.02                                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Geoffrey           48 DOC                  2:40.00    2:34.58  
      31.88   42.98   43.66   36.06                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Keith           50 SKY                    25.00      24.67  
  2 Johnson, Eric             53 IM                     24.70      25.08  
  3 Finn, Peter               54 DOC                    30.00      26.69  
  4 Keller, Curt              50 Unattached             28.00      27.24  
  5 Kinler, Greg              50 ISF                    29.00      28.60  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch, Jordan             51 SCMI                   55.50      54.80  
      26.30   28.50                                                
  2 Shepherd, Keith           50 SKY                    55.00      55.83  
      26.53   29.30                                                
  3 Johnson, Eric             53 IM                     57.20      56.94  
      27.23   29.71                                                
  4 Kinler, Greg              50 ISF                  1:06.00    1:04.09  
      29.37   34.72                                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinler, Greg              50 ISF                  7:30.00    6:58.53  
      36.58   40.75   42.50   41.61   42.57   43.59   43.28   43.10
      43.10   41.45                                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Eric             53 IM                     30.60      32.20  
  2 Keller, Curt              50 Unattached             40.00      37.78  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Keith           50 SKY                    34.00      32.16  
  2 Finn, Peter               54 DOC                    37.00      32.77  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Keith           50 SKY                  1:10.00    1:09.58  
      32.32   37.26                                                
  2 Finn, Peter               54 DOC                  1:20.00    1:10.03  
      32.32   37.71                                                
  3 Hatch, Jordan             51 SCMI                 1:14.20    1:11.83  
      34.00   37.83                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch, Jordan             51 SCMI                 2:45.00    2:38.94  
      36.39   40.58   41.36   40.61                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keller, Curt              50 Unattached             30.00      30.22  
  2 Kinler, Greg              50 ISF                    35.00      33.88  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Keith           50 SKY                  1:04.00    1:03.44  
      29.64   33.80                                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch, Jordan             51 SCMI                 2:25.00    2:20.31  
      29.88   36.42   42.15   31.86                                
  2 Johnson, Eric             53 IM                   2:25.30    2:29.33  
      29.57   37.17   46.82   35.77                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braswell, Stewart         59 Unattached             30.50      30.95  
  2 Eberhard, Greg            59 GRIN                   40.96      43.49  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stager, Joel              56 DOC                    59.60      55.35  
      27.32   28.03                                                
  2 Braswell, Stewart         59 Unattached           1:09.50    1:12.68  
      33.41   39.27                                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braswell, Stewart         59 Unattached             38.50      38.90  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eberhard, Greg            59 GRIN                 1:04.00    1:01.76  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stager, Joel              56 DOC                    36.40      29.47  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, John            67 SKY                    44.01      44.02  
  2 Pinney, Lowell            67 ISF                    45.00      44.23  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, John            67 SKY                  1:55.51    1:51.26  
      52.65   58.61                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinney, Lowell            67 ISF                  1:16.00    1:04.16  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, John            67 SKY                    46.46      46.57  
  2 Pinney, Lowell            67 ISF                  1:15.00    1:04.94  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, John            67 SKY                  1:43.37    1:43.62  
      47.56   56.06                                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             70 NASTI                  50.00      50.39  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costill, David            73 ISF                  1:01.40    1:00.83  
      29.69   31.14                                                
  2 Keefe, Edward             70 NASTI                1:52.00    2:01.58  
      56.84 1:04.74                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costill, David            73 ISF                  2:22.50    2:19.51  
      32.67   35.90   35.83   35.11                                
  2 Keefe, Edward             70 NASTI                4:19.00    4:24.45  
      58.02 1:06.73 1:09.26 1:10.44                                
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             70 NASTI               11:00.00   12:00.89  
    1:00.49 1:10.87 1:12.52 1:14.21 1:14.28 1:12.58 1:12.42 1:17.14
    1:12.37 1:14.01                                                
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             70 NASTI                1:05.00    1:11.61  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costill, David            73 ISF                    30.40      29.99  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              84 DOC                  3:15.00    1:17.55  
 
Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maine, Thomas             83 SLAM                 3:10.00    3:06.31  
      41.95   47.00   48.82   48.54                                
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              84 DOC                  1:40.00    1:25.74  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              84 DOC                  3:20.00    3:01.95  
    1:30.49 1:31.46                                                
 
Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              84 DOC                  6:45.00    5:15.54  
 
Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              84 DOC                  3:45.00    3:12.63  
 
Men 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maine, Thomas             83 SLAM                 1:45.00    1:40.56  
      46.62   53.94                                                
 
Men 80-84 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maine, Thomas             83 SLAM                 4:00.00    3:36.84  
      46.54   56.02   57.85   56.43                                
 
Men 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maine, Thomas             83 SLAM                 3:45.00    3:29.94  
      46.02   55.71 1:01.45   46.76                                
 
Men 80-84 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maine, Thomas             83 SLAM                 8:15.00    7:11.21  
      45.92   54.89   58.09   55.51 1:00.44 1:00.93   46.72   48.71
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Illinois Masters  'A'                             2:10.00    2:01.41  
     1) Goldman, Robyn W24              2) Grider, Mary W51               
     3) Chan-O'Connell, Fontaine W34    4) Day, Nadine W48                
       28.80    36.19    29.59    26.83                                    
  2 Franklin Masters  'A'                                  NT    2:07.73  
     1) Arion, Kia W20                  2) Wray, Amanda W19               
     3) Wilson, Antonia W19             4) Whipker, Rachel W21            
       37.57    31.19    30.71    28.26                                    
  3 Indy SwimFit  'A'                                 5:17.97    3:56.72  
     1) Strode, Maryld W68              2) Coles, Alma W70                
     3) Dumas-Coleman, Connie W66       4) Kin-Pinney, Barbara W69        
        3.30    40.07  1:43.38  1:29.97                                    
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin Masters  'A'                                  NT    2:16.08  
     1) Arion, Kia W20                  2) Wray, Amanda W19               
     3) Wilson, Antonia W19             4) Skene, Shay W20                
       15.87    32.56    18.57    40.71    15.47  1:02.81                  
  2 Illinois Masters  'A'                             2:15.00    2:20.84  
     1) Grider, Mary W51                2) Goldman, Robyn W24             
     3) Chan-O'Connell, Fontaine W34    4) Day, Nadine W48                
       21.11    42.45    13.84  1:12.35    12.50    26.04                  
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terre Haute Torpedoes  'A'                        1:42.00    1:43.07  
     1) Revere, Jason M26               2) Elmore, John-Michael M31       
     3) Christjanson, Jon M33           4) Sandullo, Evan M30             
       23.64    27.14    28.14    24.15                                    
  2 Franklin Masters  'A'                                  NT    1:46.78  
     1) Fisher, Joel M18                2) Hill, Evan M19                 
     3) Schneckeberger, Brad M20        4) Bush, Jon M21                  
       26.95    28.24    28.31    23.28                                    
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terre Haute Torpedoes  'A'                        2:10.00    1:54.85  
     1) Wilson, Dirk A M23              2) Sandullo, Evan M30             
     3) Revere, Jason M26               4) Umbaugh, Jay M37               
       13.92    27.59    13.71    31.61    11.27    24.63    31.02         
  2 Franklin Masters  'A'                                  NT    2:06.01  
     1) Sparks, Drew M21                2) Bush, Jon M21                  
     3) Williams, Dallas M20            4) Fisher, Joel M18               
       17.65    35.64    16.06    35.98    14.05    31.19    23.20         
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 IU Masters  'A'                                   2:22.22    2:04.78  
     1) Gutjahr, Cathy W46              2) Stager, Nan W53                
     3) Stager, Joel M56                4) Brown, Geoffrey M48            
       37.72    35.52    37.56    13.98                                    
  2 Franklin Masters  'A'                                  NT    2:06.73  
     1) Arion, Kia W20                  2) Williams, Dallas M20           
     3) Wray, Amanda W19                4) Fisher, Joel M18               
       34.07    32.92    32.60    27.14                                    
  3 Terre Haute Torpedoes  'A'                             NT    2:30.89  
     1) Bayless, Jerrilynn W47          2) Burton, Vince M40              
     3) Revere, Danielle W25            4) Wilson, Dirk A M23             
       46.07    48.79    32.37    23.66