Licensed to BSC - Indiana University            Hy-Tek's Meet Manager 2/14/2004
                   2004 IU Masters Invitational - 2/14/2004                    
          Indiana University Masters Swim Meet, Sanction #: 164-S 03           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Indy Swim Fit-IN  'A'                                       2:30.13  
       10.01    20.90    11.09    21.71     9.47    20.25    10.04  1:27.27
 
Event 2  Men 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Indy Swim Fit-IN  'A'                                       1:56.49  
       29.02    33.84    27.70    25.93                                    
 
Event 2  Men 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'A'                          2:13.43  
       31.73    37.70    32.54    31.46                                    
 
Event 2  Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'B'                          2:40.97  
       40.17    51.76    37.72    31.32                                    
 
Event 3  Women 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- SCHAFFER, LESLIE          22 IUDOC-IN                            DQ  
      32.53   37.75   44.55   35.75                                
 
Event 3  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHINN, MICHELE            36 Slam-IN                        2:32.92  
      32.57   41.48   45.34   33.53                                
  2 SHUCK, SUSIE              38 Isf-IN                         2:35.88  
      33.32   39.17   46.30   37.09                                
 
Event 3  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PARTLOW, LINDA            40 INDY-IN                        2:34.29  
      32.95   39.62   46.82   34.90                                
 
Event 3  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 JOHNSON, JAN              49 Isf-IN                         3:24.74  
      47.37   57.37   56.03   43.97                                
 
Event 4  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 VANATTA, JIM              29 IUDOC-IN                       2:07.90  
      28.11   33.03   36.92   29.84                                
  2 HALBERT, JEFFREY          29 INDY-IN                        2:10.91  
      27.26   32.48   38.66   32.51                                
 
Event 4  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WASICK, STEVE             33 GRIN                           2:09.16  
      28.92   33.52   37.02   29.70                                
 
Event 4  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MORRIS, PAUL              41 Slam-IN                        2:14.50  
      27.27   36.14   38.34   32.75                                
  2 FOUTS, BRIAN              44 IUDOC-IN                       2:48.93  
      33.58   43.91   51.44   40.00                                
 
Event 4  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FOX, JIM                  51 Isf-IN                         2:30.20  
      30.57   39.75   45.70   34.18                                
 
Event 4  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SOMERS, ALAN              62 IUDOC-IN                       2:57.99  
      37.45   50.69   50.99   38.86                                
 
Event 4  Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STRONG, DOUG              79 IUDOC-IN                       5:18.54  
    1:30.07 1:18.56 1:36.14   53.77                                
 
Event 5  Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SCHAFFER, LESLIE          22 IUDOC-IN                         32.02  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MITCHELL, DANNYELLE       25 GRIN                             30.97  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LATINA, RAENA             32 Nasti-IN                         34.44  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 RIAN, VICTORIA            37 Isf-IN                           30.80  
  2 HILDEBRAND, ILYSE         36 Isf-IN                           32.66  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, MARY               44 INDY-IN                          31.21  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BYRNE, JOAN               49 Isf-IN                           34.82  
  2 WELKIN, LAURA             47 Nasti-IN                         41.65  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FAITH, JULIE              60 IM-IN                            44.85  
 
Event 6  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, JOHN                33 GRIN                             26.82  
  2 GEISS, ANTHONY            30 Unattached                       27.26  
  3 STATTON, SCOTT            31 GRIN                             27.96  
  4 SMITH, TRAVIS             30 INDY-IN                          31.27  
 
Event 6  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, STEVE               37 GRIN                             29.37  
 
Event 6  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CATTELLIER, KEN           43 Isf-IN                           27.84  
  2 HOLOVE, VICTOR            43 Nasti-IN                         28.54  
  3 ANDERSON, STEVE           42 INDY-IN                          29.59  
  4 FOUTS, BRIAN              44 IUDOC-IN                         33.02  
 
Event 6  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CRUTCHFIELD, RANDY        45 Nasti-IN                         27.42  
  2 BARNES, TOM               46 Isf-IN                           28.28  
  3 WELKIN, DAN               49 Nasti-IN                         29.91  
  4 MEEK, DAN                 47 Isf-IN                           31.02  
  5 O'KANE, J. KEVIN          49 Nasti-IN                         31.52  
 
Event 6  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHASTID, JON              56 SKY-KY                           26.71  
 
Event 6  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CHURCH, DOUG              60 Nasti-IN                         35.00  
 
Event 7  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WILLIAMS, MELANIE         25 Isf-IN                         1:14.42  
      35.59   38.83                                                
 
Event 7  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BAILIE, BRIDGET           34 Isf-IN                         1:23.90  
      39.86   44.04                                                
 
Event 7  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 RIAN, VICTORIA            37 Isf-IN                         1:21.66  
      39.81   41.85                                                
 
Event 7  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MCATEER, KATHERINE        40 Isf-IN                         1:23.42  
      40.09   43.33                                                
 
Event 7  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ROACH, PEGGY              48 Nasti-IN                       1:36.87  
      44.90   51.97                                                
 
Event 8  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 NAGLE, JEFFFREY           34 Nasti-IN                       1:18.77  
      35.48   43.29                                                
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SEALEY, DON               44 Isf-IN                         1:13.21  
      35.07   38.14                                                
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SLIGHT, ALLEN             48 SC-IN                          1:28.49  
      39.94   48.55                                                
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 KELLER, JAMES             50 CHMS/SKY-Ky                    1:17.04  
      35.97   41.07                                                
  2 ROACH, BILL               54 Nasti-IN                       1:23.58  
      38.28   45.30                                                
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEE, CHARLES              59 Isf-IN                         1:15.98  
      34.52   41.46                                                
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, JERRY              65 Nasti-IN                       1:24.19  
      40.00   44.19                                                
 
Event 9  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HARTER, MICHELLE          34 HP-IN                          2:26.75  
      35.57   37.05   36.96   37.17                                
 
Event 9  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BYRNE, JOAN               49 Isf-IN                         3:05.38  
      39.78   42.22   44.01   59.37                                
 
Event 10  Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LINDBOE, JARED            29 Isf-IN                         2:16.34  
      30.79   33.78   35.82   35.95                                
 
Event 10  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ROBY, BRAD                42 Isf-IN                         2:09.72  
      30.73   33.16   32.79   33.04                                
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEWIS, DAVID              52 Isf-IN                         2:37.53  
      36.68   39.24   41.08   40.53                                
 
Event 10  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CHURCH, DOUG              60 Nasti-IN                       3:09.44  
      44.73   47.99   48.46   48.26                                
 
Event 10  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SALMON, RUSS              70 IUDOC-IN                       3:35.96  
      52.58   53.98   55.21   54.19                                
 
Event 10  Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STRONG, DOUG              79 IUDOC-IN                       5:05.42  
    1:14.70 1:17.37 1:17.18 1:16.17                                
 
Event 11  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MITCHELL, DANNYELLE       25 GRIN                             27.99  
 
Event 11  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 THOMPSON, MELISSA         30 Isf-IN                           26.67  
  2 LATINA, RAENA             32 Nasti-IN                         29.33  
 
Event 11  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHINN, MICHELE            36 Slam-IN                          27.30  
  2 RIAN, VICTORIA            37 Isf-IN                           28.83  
  3 SHUCK, SUSIE              38 Isf-IN                           29.63  
 
Event 11  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STAGER, NAN               48 IUDOC-IN                         29.52  
  2 MEYERS, PAULA             45 Isf-IN                           30.39  
  3 WELKIN, LAURA             47 Nasti-IN                         38.29  
  4 O'KANE, JANE              48 Nasti-IN                         46.44  
 
Event 11  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HERNER, SUSAN             55 HP-IN                            33.37  
 
Event 11  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FAITH, JULIE              60 IM-IN                            36.96  
 
Event 12  Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HANSON, RON               22 IUDOC-IN                         23.29  
  2 BART, ADAM                20 IUDOC-IN                         29.70  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 GILLIAM, KYLE             28 IUDOC-IN                         23.54  
  2 SIMMONS, WILL             28 Isf-IN                           23.60  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 NAGLE, JEFFFREY           34 Nasti-IN                         27.71  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, STEVE               37 GRIN                             27.31  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MORRIS, PAUL              41 Slam-IN                          23.64  
  2 ANDERSON, STEVE           42 INDY-IN                          26.80  
  3 FOUTS, BRIAN              44 IUDOC-IN                         27.48  
  4 SHINN, BRAD               44 Slam-IN                          28.27  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PECK, JIM                 46 Isf-IN                           25.70  
  2 BARNES, TOM               46 Isf-IN                           25.97  
  3 O'KANE, J. KEVIN          49 Nasti-IN                         27.56  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STAGER, JOEL              51 IUDOC-IN                         24.14  
  2 KELLER, JAMES             50 CHMS/SKY-Ky                      26.49  
  3 FORT, JOHN                52 INDY-IN                          26.74  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'NEILL, TIM              56 GRIN                             26.53  
  2 SIDNER, DICK              55 Nasti-IN                         27.95  
  3 LEE, CHARLES              59 Isf-IN                           27.97  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       63 Nasti-IN                         36.04  
 
Event 12  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, JERRY              65 Nasti-IN                         28.35  
  2 KEEFE, EDWARD             65 Nasti-IN                         46.53  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BOERNER, PETER            77 IUDOC-IN                         55.73  
 
Event 13  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'A'                          1:45.33  
       25.30    26.95    27.71    25.37                                    
  2 Greater Indiana  'A'                                        2:02.61  
       29.96    29.74    46.33    16.58                                    
 
Event 14  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, JOHN                33 GRIN                           1:04.18  
      28.75   35.43                                                
  2 GEISS, ANTHONY            30 Unattached                     1:05.03  
      29.08   35.95                                                
 
Event 14  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, STEVE               37 GRIN                           1:07.59  
      31.26   36.33                                                
 
Event 14  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HOLOVE, VICTOR            43 Nasti-IN                       1:07.31  
      30.65   36.66                                                
 
Event 14  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WRIGHT, ROBERT            49 IUDOC-IN                       1:10.56  
      32.90   37.66                                                
  2 WELKIN, DAN               49 Nasti-IN                       1:11.26  
      33.55   37.71                                                
  3 MEEK, DAN                 47 Isf-IN                         1:15.07  
      33.30   41.77                                                
 
Event 14  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FOX, JIM                  51 Isf-IN                         1:04.86  
      30.22   34.64                                                
 
Event 14  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHASTID, JON              56 SKY-KY                         1:01.83  
      29.42   32.41                                                
 
Event 15  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MITCHELL, DANNYELLE       25 GRIN                           1:12.86  
      33.86   39.00                                                
 
Event 15  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HILDEBRAND, ILYSE         36 Isf-IN                         1:14.17  
      35.85   38.32                                                
 
Event 16  Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MORRIS, PAUL              41 Slam-IN                        2:32.43  
      33.87   38.01   40.01   40.54                                
  2 SEALEY, DON               44 Isf-IN                         2:40.78  
      36.46   41.28   41.70   41.34                                
 
Event 16  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEE, CHARLES              59 Isf-IN                         2:49.36  
      38.04   42.30   44.24   44.78                                
 
Event 17  Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WILLIAMS, MELANIE         25 Isf-IN                         2:37.92  
      37.14   40.04   40.14   40.60                                
 
Event 17  Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BAILIE, BRIDGET           34 Isf-IN                         3:00.91  
      41.30   46.39   46.05   47.17                                
 
Event 17  Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHUCK, SUSIE              38 Isf-IN                         3:00.72  
      39.84   45.42   46.71   48.75                                
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MCATEER, KATHERINE        40 Isf-IN                         3:00.35  
      41.02   45.46   47.07   46.80                                
  2 MYERS, MARY               44 INDY-IN                        3:01.40  
      40.15   45.31   48.27   47.67                                
 
Event 18  Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HANSON, RON               22 IUDOC-IN                         26.52  
 
Event 18  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 VANATTA, JIM              29 IUDOC-IN                         28.63  
 
Event 18  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, JOHN                33 GRIN                             30.96  
  2 STATTON, SCOTT            31 GRIN                             31.21  
  3 SMITH, TRAVIS             30 INDY-IN                          33.23  
 
Event 18  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ANDERSON, STEVE           42 INDY-IN                          35.55  
  2 HOLOVE, VICTOR            43 Nasti-IN                         36.92  
 
Event 18  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHIREY, MARK              46 GRIN                             29.52  
  2 CRUTCHFIELD, RANDY        45 Nasti-IN                         29.87  
  3 O'KANE, J. KEVIN          49 Nasti-IN                         35.26  
  4 SLIGHT, ALLEN             48 SC-IN                            46.35  
 
Event 18  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEWIS, DAVID              52 Isf-IN                           32.70  
 
Event 18  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'NEILL, TIM              56 GRIN                             33.66  
 
Event 18  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CHURCH, DOUG              60 Nasti-IN                         38.93  
  2 HOUSEHOLDER, HOWARD       63 Nasti-IN                         44.16  
 
Event 18  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 KEEFE, EDWARD             65 Nasti-IN                       1:04.38  
 
Event 18  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SALMON, RUSS              70 IUDOC-IN                         40.50  
 
Event 19  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LATINA, RAENA             32 Nasti-IN                         35.92  
 
Event 19  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHUCK, SUSIE              38 Isf-IN                           35.02  
 
Event 19  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MEYERS, PAULA             45 Isf-IN                           36.05  
 
Event 19  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FAITH, JULIE              60 IM-IN                            52.36  
 
Event 21  Women 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WILLIAMS, MELANIE         25 Isf-IN                         5:06.58  
      33.90   39.60   40.77   39.46   41.45   41.74   35.78   33.88
 
Event 21  Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PARTLOW, LINDA            40 INDY-IN                        5:34.99  
      35.27   41.48   42.98   43.61   49.27   49.30   37.40   35.68
  2 MCATEER, KATHERINE        40 Isf-IN                         6:14.71  
      36.31   45.44   56.42   49.28   51.24   51.82   42.34   41.86
 
Event 21  Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BYRNE, JOAN               49 Isf-IN                         5:51.19  
      38.13   43.57   45.29   44.20   50.71   50.48   40.69   38.12
 
Event 22  Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HANSON, RON               22 IUDOC-IN                         52.45  
      26.38   26.07                                                
  2 WARD, BRYAN               24 Isf-IN                           56.23  
      27.43   28.80                                                
  3 BART, ADAM                20 IUDOC-IN                       1:09.37  
      31.08   38.29                                                
 
Event 22  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SIMMONS, WILL             28 Isf-IN                           52.19  
      24.86   27.33                                                
 
Event 22  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WASICK, STEVE             33 GRIN                             52.32  
      25.38   26.94                                                
  2 ZIMMER, TIM               33 Isf-IN                           55.82  
      26.40   29.42                                                
  3 GEISS, ANTHONY            30 Unattached                       57.76  
      27.08   30.68                                                
 
Event 22  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MORRIS, PAUL              41 Slam-IN                          52.33  
      24.89   27.44                                                
  2 CATTELLIER, KEN           43 Isf-IN                           55.90  
      26.89   29.01                                                
  3 SEALEY, DON               44 Isf-IN                           58.56  
      28.28   30.28                                                
  4 FOUTS, BRIAN              44 IUDOC-IN                       1:00.43  
      28.45   31.98                                                
  5 ANDERSON, STEVE           42 INDY-IN                        1:00.60  
      28.41   32.19                                                
  6 SHINN, BRAD               44 Slam-IN                        1:02.95  
      29.86   33.09                                                
  7 HOLOVE, VICTOR            43 Nasti-IN                       1:04.08  
      29.99   34.09                                                
 
Event 22  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BARNES, TOM               46 Isf-IN                           56.85  
      27.15   29.70                                                
  2 PECK, JIM                 46 Isf-IN                           58.36  
      28.35   30.01                                                
  3 O'KANE, J. KEVIN          49 Nasti-IN                       1:01.79  
      29.96   31.83                                                
 
Event 22  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STAGER, JOEL              51 IUDOC-IN                         53.90  
      26.28   27.62                                                
  2 SAGER, DON                53 MM-IN                            57.87  
      27.50   30.37                                                
  3 FORT, JOHN                52 INDY-IN                          58.04  
      27.53   30.51                                                
  4 KELLER, JAMES             50 CHMS/SKY-Ky                    1:00.02  
      28.23   31.79                                                
 
Event 22  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SIDNER, DICK              55 Nasti-IN                         59.97  
      29.53   30.44                                                
  2 O'NEILL, TIM              56 GRIN                           1:01.77  
      30.04   31.73                                                
 
Event 22  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SOMERS, ALAN              62 IUDOC-IN                       1:02.76  
      30.07   32.69                                                
 
Event 22  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, JERRY              65 Nasti-IN                       1:07.52  
      32.39   35.13                                                
  2 KEEFE, EDWARD             65 Nasti-IN                       1:47.84  
      48.39   59.45                                                
 
Event 23  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ZIMMER, JENNIFER          26 Isf-IN                         1:04.74  
      31.04   33.70                                                
 
Event 23  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HARTER, MICHELLE          34 HP-IN                            57.29  
      27.52   29.77                                                
  2 THOMPSON, MELISSA         30 Isf-IN                           59.30  
      29.69   29.61                                                
  3 BAILIE, BRIDGET           34 Isf-IN                         1:12.61  
      34.03   38.58                                                
 
Event 23  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHINN, MICHELE            36 Slam-IN                          59.68  
      28.03   31.65                                                
  2 RIAN, VICTORIA            37 Isf-IN                         1:00.83  
      29.74   31.09                                                
 
Event 23  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 JOHNSON, JAN              49 Isf-IN                         1:19.81  
      38.45   41.36                                                
  2 WELKIN, LAURA             47 Nasti-IN                       1:27.44  
    1:27.58                                                        
 
Event 23  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- HERNER, SUSAN             55 HP-IN                               DQ  
      35.69   16.42                                                
 
Event 24  Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WRIGHT, ROBERT            49 IUDOC-IN                       2:24.36  
      32.40   37.35   37.34   37.27                                
  2 WELKIN, DAN               49 Nasti-IN                       2:54.57  
      36.65   43.88   46.05   47.99                                
 
Event 24  Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FOX, JIM                  51 Isf-IN                         2:46.65  
      34.91   41.96   44.98   44.80                                
 
Event 24  Men 75-79 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STRONG, DOUG              79 IUDOC-IN                       6:29.41  
    1:27.80 1:43.41 1:40.55 1:37.65                                
 
Event 25  Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LATINA, RAENA             32 Nasti-IN                       2:50.44  
      37.15   43.03   45.32   44.94                                
 
Event 26  Mixed 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Indy Swim Fit-IN  'A'                                       2:07.28  
       30.23    38.80    32.19    26.06                                    
 
Event 26  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'A'                          2:20.86  
       37.97    35.72    30.58    36.59                                    
  2 Noblesville Area Swim Team-IN  'B'                          2:55.01  
       39.14    55.12    27.95    52.80                                    
 
Event 27  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HARTER, MICHELLE          34 HP-IN                          1:07.81  
      33.17   34.64                                                
 
Event 28  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 VANATTA, JIM              29 IUDOC-IN                       1:01.08  
      30.35   30.73                                                
  2 LINDBOE, JARED            29 Isf-IN                         1:02.37  
      29.54   32.83                                                
 
Event 28  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STATTON, SCOTT            31 GRIN                           1:06.69  
      32.42   34.27                                                
  2 FERO, JOHN                33 GRIN                           1:06.70  
      32.76   33.94                                                
 
Event 28  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CRUTCHFIELD, RANDY        45 Nasti-IN                       1:05.76  
      31.98   33.78                                                
  2 BARNES, TOM               46 Isf-IN                         1:07.21  
      32.63   34.58                                                
 
Event 28  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEWIS, DAVID              52 Isf-IN                         1:10.88  
      34.71   36.17                                                
 
Event 28  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHASTID, JON              56 SKY-KY                         1:07.25  
      32.91   34.34                                                
 
Event 28  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CHURCH, DOUG              60 Nasti-IN                       1:24.47  
      41.07   43.40                                                
 
Event 28  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SALMON, RUSS              70 IUDOC-IN                       1:34.26  
      46.34   47.92                                                
 
Event 29  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WILLIAMS, MELANIE         25 Isf-IN                           35.01  
  2 ZIMMER, JENNIFER          26 Isf-IN                           38.38  
 
Event 29  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BAILIE, BRIDGET           34 Isf-IN                           39.07  
 
Event 29  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, MARY               44 INDY-IN                          37.80  
 
Event 29  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BYRNE, JOAN               49 Isf-IN                           40.92  
  2 ROACH, PEGGY              48 Nasti-IN                         43.79  
 
Event 29  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FAITH, JULIE              60 IM-IN                            48.34  
 
Event 30  Men 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HANSON, RON               22 IUDOC-IN                         33.39  
  2 BART, ADAM                20 IUDOC-IN                         36.04  
 
Event 30  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 GILLIAM, KYLE             28 IUDOC-IN                         29.03  
 
Event 30  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 NAGLE, JEFFFREY           34 Nasti-IN                         34.51  
  2 SMITH, TRAVIS             30 INDY-IN                          38.08  
 
Event 30  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MORRIS, PAUL              41 Slam-IN                          31.11  
 
Event 30  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHIREY, MARK              46 GRIN                             33.86  
  2 SLIGHT, ALLEN             48 SC-IN                            38.71  
 
Event 30  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 KELLER, JAMES             50 CHMS/SKY-Ky                      35.05  
  2 ROACH, BILL               54 Nasti-IN                         35.57  
 
Event 30  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEE, CHARLES              59 Isf-IN                           33.86  
 
Event 30  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HOUSEHOLDER, HOWARD       63 Nasti-IN                         48.04  
 
Event 30  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, JERRY              65 Nasti-IN                         37.81  
 
Event 30  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BOERNER, PETER            77 IUDOC-IN                       1:01.76  
 
Event 31  Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SCHAFFER, LESLIE          22 IUDOC-IN                       2:09.28  
      30.60   33.92   32.38   32.38                                
 
Event 31  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 THOMPSON, MELISSA         30 Isf-IN                         2:11.92  
      31.28   32.76   33.95   33.93                                
 
Event 31  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 RIAN, VICTORIA            37 Isf-IN                         2:13.01  
      31.17   34.22   33.75   33.87                                
 
Event 31  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 JOHNSON, JAN              49 Isf-IN                         2:49.36  
      39.66   42.76   43.88   43.06                                
 
Event 31  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HERNER, SUSAN             55 HP-IN                          2:51.24  
      37.16   43.08   45.91   45.09                                
 
Event 32  Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WARD, BRYAN               24 Isf-IN                         2:02.52  
      27.86   31.32   32.21   31.13                                
 
Event 32  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SIMMONS, WILL             28 Isf-IN                         1:56.69  
      27.19   30.72   30.16   28.62                                
 
Event 32  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WASICK, STEVE             33 GRIN                           1:55.90  
      27.87   30.38   29.49   28.16                                
 
Event 32  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ROBY, BRAD                42 Isf-IN                         1:57.31  
      28.09   31.44   28.58   29.20                                
 
Event 32  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SAGER, DON                53 MM-IN                          2:12.23  
      31.55   33.61   33.79   33.28                                
  2 FOX, JIM                  51 Isf-IN                         2:12.85  
      30.67   33.46   34.50   34.22                                
 
Event 32  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SIDNER, DICK              55 Nasti-IN                       2:25.12  
      32.50   36.41   38.01   38.20                                
 
Event 32  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SOMERS, ALAN              62 IUDOC-IN                       2:20.09  
      32.05   35.52   36.16   36.36                                
 
Event 32  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 KEEFE, EDWARD             65 Nasti-IN                       3:50.88  
      51.89 1:01.47 1:01.62   55.90                                
 
Event 32  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STRONG, DOUG              79 IUDOC-IN                       3:50.31  
      55.21 1:02.28   59.80   53.02                                
 
Event 33  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WILLIAMS, MELANIE         25 Isf-IN                         1:09.26  
      33.95   35.31                                                
  2 MITCHELL, DANNYELLE       25 GRIN                           1:21.93  
      40.61   41.32                                                
 
Event 33  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LATINA, RAENA             32 Nasti-IN                       1:16.06  
      35.87   40.19                                                
  2 BAILIE, BRIDGET           34 Isf-IN                         1:21.93  
      40.61   41.32                                                
 
Event 33  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HILDEBRAND, ILYSE         36 Isf-IN                         1:20.37  
      36.85   43.52                                                
 
Event 33  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, MARY               44 INDY-IN                        1:12.32  
      33.80   38.52                                                
 
Event 33  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 STAGER, NAN               48 IUDOC-IN                       1:16.11  
      35.19   40.92                                                
  2 WELKIN, LAURA             47 Nasti-IN                       1:34.31  
      44.90   49.41                                                
 
Event 34  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 VANATTA, JIM              29 IUDOC-IN                       1:00.84  
      27.87   32.97                                                
  2 LINDBOE, JARED            29 Isf-IN                         1:03.72  
      28.97   34.75                                                
 
Event 34  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, JOHN                33 GRIN                           1:03.46  
      28.59   34.87                                                
  2 STATTON, SCOTT            31 GRIN                           1:07.59  
      30.55   37.04                                                
  3 SMITH, TRAVIS             30 INDY-IN                        1:13.04  
      32.81   40.23                                                
  4 NAGLE, JEFFFREY           34 Nasti-IN                       1:15.43  
      36.34   39.09                                                
 
Event 34  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FERO, STEVE               37 GRIN                           1:11.34  
      32.75   38.59                                                
 
Event 34  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SEALEY, DON               44 Isf-IN                         1:06.41  
      31.66   34.75                                                
  2 CATTELLIER, KEN           43 Isf-IN                         1:06.87  
      30.71   36.16                                                
  3 HOLOVE, VICTOR            43 Nasti-IN                       1:10.37  
      32.46   37.91                                                
 
Event 34  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHIREY, MARK              46 GRIN                           1:04.76  
      29.21   35.55                                                
  2 CRUTCHFIELD, RANDY        45 Nasti-IN                       1:05.45  
      29.50   35.95                                                
  3 PECK, JIM                 46 Isf-IN                         1:11.17  
      32.66   38.51                                                
  4 WELKIN, DAN               49 Nasti-IN                       1:12.31  
      33.60   38.71                                                
  5 SLIGHT, ALLEN             48 SC-IN                          1:36.71  
      48.17   48.54                                                
 
Event 34  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 FORT, JOHN                52 INDY-IN                        1:07.99  
      31.76   36.23                                                
 
Event 34  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LEE, CHARLES              59 Isf-IN                         1:13.01  
      35.11   37.90                                                
 
Event 34  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 CHURCH, DOUG              60 Nasti-IN                       1:25.93  
      38.53   47.40                                                
  2 HOUSEHOLDER, HOWARD       63 Nasti-IN                       1:39.02  
      43.72   55.30                                                
 
Event 34  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MYERS, JERRY              65 Nasti-IN                       1:18.88  
      36.97   41.91                                                
 
Event 35  Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'A'                          2:39.14  
       39.07    46.12    41.88    32.07                                    
 
Event 36  Men 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Indy Swim Fit-IN  'A'                                       1:44.86  
       26.53    26.68    25.50    26.15                                    
 
Event 36  Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'A'                          2:13.23  
       34.61    33.01    38.29    27.32                                    
 
Event 36  Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Area Swim Team-IN  'B'                          2:30.69  
       29.42    38.80    19.14  1:03.33                                    
 
Event 37  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PARTLOW, LINDA            40 INDY-IN                        6:08.10  
      32.28   35.43   36.54   37.29   37.50   37.68   37.99   38.35
      38.31   36.73                                                
 
Event 37  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 BYRNE, JOAN               49 Isf-IN                         6:29.11  
      34.60   37.90   38.55   39.52   39.37   39.53   40.04   40.43
      40.46   38.71                                                
  2 MEYERS, PAULA             45 Isf-IN                         6:47.46  
      33.75   37.49   40.54   41.49   42.28   43.30   42.83   42.97
      41.67   41.14                                                
 
Event 37  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HERNER, SUSAN             55 HP-IN                          7:44.96  
      39.30   44.75   47.33   47.65   48.06   46.79   48.77   47.91
      48.15   46.25                                                
 
Event 38  Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WARD, BRYAN               24 Isf-IN                         5:36.18  
      29.57   33.49   34.12   34.46   34.62   34.43   34.72   34.39
      34.22   32.16                                                
 
Event 38  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HALBERT, JEFFREY          29 INDY-IN                        5:14.15  
      27.61   30.71   31.37   32.01   31.97   32.17   32.22   32.48
      32.23   31.38                                                
  2 VANATTA, JIM              29 IUDOC-IN                       5:34.42  
      30.44   32.47   32.97   33.92   33.73   34.05   34.32   34.62
      34.36   33.54                                                
 
Event 38  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ZIMMER, TIM               33 Isf-IN                         5:50.75  
      31.65   34.88   34.81   35.58   35.81   35.84   35.88   35.86
      35.45   34.99                                                
 
Event 38  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SHINN, BRAD               44 Slam-IN                        7:34.62  
      33.74   40.40   41.73   44.82   47.96   50.73   50.66   50.15
      50.40   44.03                                                
 
Event 38  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WRIGHT, ROBERT            49 IUDOC-IN                       5:49.79  
      32.17   34.67   34.96   35.56   35.94   35.94   35.81   35.98
      34.25   34.51                                                
  2 O'KANE, J. KEVIN          49 Nasti-IN                       6:54.94  
      35.53   38.82   40.53   42.54   42.73   43.08   44.15   44.18
      42.71   40.67                                                
  3 SLIGHT, ALLEN             48 SC-IN                          8:25.28  
      39.45   46.71   50.69   53.67   53.26   54.29   52.58   54.15
      51.86   48.62                                                
 
Event 38  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SAGER, DON                53 MM-IN                          5:54.76  
      32.66   35.00   35.63   35.93   36.00   36.03   36.15   36.31
      36.32   34.73                                                
  2 FOX, JIM                  51 Isf-IN                         6:00.41  
      32.18   35.48   36.48   36.62   37.01   36.95   37.32   36.77
      36.72   34.88                                                
 
Event 38  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SOMERS, ALAN              62 IUDOC-IN                       6:26.46  
      34.73   38.99   38.86   39.57   39.53   39.09   39.33   39.11
      39.22   38.03                                                
 
Event 38  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 KEEFE, EDWARD             65 Nasti-IN                      10:49.98  
      56.96 1:05.63 1:07.00 1:06.31 1:06.17 1:06.64 1:05.19 1:06.48
    1:04.90 1:04.70