Licensed to University of Indianapolis
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/11/2010 05:20 AM
                    UINDY Masters Invitational - 10/9/2010                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carmel Swim Club  'A'                                       2:25.20  
                  37.65     1:20.38 (42.73)     1:49.53 (29.15)     2:25.20 (35.67)
 
Event 1  Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Kentucky International  'A'                                 2:28.81  
                  49.18     1:28.99 (39.81)     1:59.51 (30.52)     2:28.81 (29.30)
 
Event 2  Women 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 ISF                            5:45.30  
                  36.46     1:17.91 (41.45)     2:02.41 (44.50)     2:46.49 (44.08)
        3:37.50 (51.01)     4:29.18 (51.68)     5:07.64 (38.46)     5:45.30 (37.66)
 
Event 2  Men 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 Unattached                     7:42.06  
                  48.16     1:45.63 (57.47)   2:48.14 (1:02.51)   3:49.85 (1:01.71)
      4:56.84 (1:06.99)   6:05.47 (1:08.63)     6:54.69 (49.22)     7:42.06 (47.37)
 
Event 3  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Erica              23 ISF                              35.57  
 
Event 3  Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grunert, Megan            28 Unattached                       35.66  
 
Event 3  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Kathryn            30 ISF                              47.72  
 
Event 3  Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Jennifer           47 CSC                              42.24  
 
Event 3  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         55 IM                               53.11  
 
Event 3  Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Demitras, Musaffer        21 Unattached                       29.00  
  2 Dean, Brian               22 CSC                              32.44  
  3 Jay, William              21 CARD                             35.96  
 
Event 3  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christoffel, Ben          34 ISF                              30.47  
  2 O'Malley, Mark            34 ISF                              33.24  
 
Event 3  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         40 MM                               38.37  
 
Event 3  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brozinick, Joe            49 CSC                              38.48  
  2 Komizu, Kenya             45 KYI                              40.74  
  3 Beeler, Rob               45 CSC                              47.72  
 
Event 3  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Steve             52 GRIN                             43.89  
 
Event 3  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spaethe, David            57 GRIN                             44.84  
 
Event 3  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 Unattached                     1:08.60  
 
Event 3  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             72 Unattached                     1:47.96  
 
Event 4  Women 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Obradovic, Saja           21 Unattached                     1:39.17  
                  46.40     1:39.17 (52.77)                                        
 
Event 4  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Path              28 ISF                            1:37.12  
                  41.70     1:37.12 (55.42)                                        
 
Event 4  Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vollmer, Patti            49 CSC                            1:48.38  
                  48.75     1:48.38 (59.63)                                        
 
Event 4  Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      52 ISF                            1:34.66  
                  42.38     1:34.66 (52.28)                                        
 
Event 4  Men 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roach, Trevor             20 CSC                            1:07.77  
                  30.07     1:07.77 (37.70)                                        
 
Event 4  Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            37 Unattached                     1:15.87  
                  35.26     1:15.87 (40.61)                                        
 
Event 4  Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dugan, Travis             45 Unattached                     1:16.98  
                  36.43     1:16.98 (40.55)                                        
 
Event 4  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Phil              57 IM                             1:12.92  
                  34.98     1:12.92 (37.94)                                        
 
Event 5  Women 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         55 IM                             3:32.56  
                  51.47     1:45.67 (54.20)     2:39.53 (53.86)     3:32.56 (53.03)
  2 Knorr, Margui             59 Unattached                     5:44.89  
                1:13.95   2:40.43 (1:26.48)   4:10.22 (1:29.79)   5:44.89 (1:34.67)
 
Event 5  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mustard, Kirk             44 ISF                            2:40.20  
                  35.79     1:15.15 (39.36)     1:57.60 (42.45)     2:40.20 (42.60)
  2 Berridge, Jeffrey         40 MM                             2:48.52  
                  40.05     1:22.67 (42.62)     2:05.61 (42.94)     2:48.52 (42.91)
 
Event 6  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grunert, Megan            28 Unattached                     2:37.80  
                  32.37     1:13.84 (41.47)     1:59.26 (45.42)     2:37.80 (38.54)
 
Event 6  Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 ISF                            2:47.05  
                  34.68     1:19.27 (44.59)     2:10.24 (50.97)     2:47.05 (36.81)
 
Event 6  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Malley, Mark            34 ISF                            2:27.59  
                  29.98     1:10.06 (40.08)     1:51.44 (41.38)     2:27.59 (36.15)
 
Event 6  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         40 MM                             2:44.60  
                  35.94     1:19.59 (43.65)     2:07.24 (47.65)     2:44.60 (37.36)
 
Event 6  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 Unattached                     3:41.84  
                  48.88   1:49.89 (1:01.01)   2:55.96 (1:06.07)     3:41.84 (45.88)
 
Event 7  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Erica              23 ISF                              27.83  
  2 Joyce, Chelsey            22 CSC                              31.72  
  3 Meurer, Anastasia         20 CSC                              34.06  
  4 Obradovic, Saja           21 Unattached                       39.88  
 
Event 7  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Path              28 ISF                              34.29  
 
Event 7  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilhite, Noell            31 CHIM                             27.54  
  2 Hicks, Kathryn            30 ISF                              35.77  
 
Event 7  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gernert, Karen            40 ISF                              35.43  
  2 Adkins, Cherie            42 MM                               37.74  
 
Event 7  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Jennifer           47 CSC                              33.71  
  2 Vollmer, Patti            49 CSC                              40.37  
 
Event 7  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      52 ISF                              33.06  
 
Event 7  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aresti, Nikolas           21 Unattached                       23.87  
  2 Dean, Brian               22 CSC                              26.08  
  3 Roach, Trevor             20 CSC                              28.72  
 
Event 7  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christoffel, Ben          34 ISF                              23.61  
 
Event 7  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreev, Val              37 ISF                              26.85  
 
Event 7  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henkes, Steven            41 KYI                              33.25  
 
Event 7  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Komizu, Kenya             45 KYI                              29.20  
  2 Mikhaylov, Mikhail        48 KYI                              32.51  
  3 Joyce, Rob                49 CSC                              35.44  
  4 Beeler, Rob               45 CSC                              36.03  
 
Event 7  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Steve             52 GRIN                             34.19  
  2 Donahue, Sally            50 MM                               36.02  
 
Event 7  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Phil              57 IM                               28.53  
  2 Spaethe, David            57 GRIN                             39.77  
 
Event 7  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             72 Unattached                     1:01.35  
 
Event 7  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risley, Bob               83 IM                               46.97  
 
Event 8  Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Kathryn            30 ISF                            6:24.66  
                  41.75     1:29.55 (47.80)     2:18.29 (48.74)     3:06.86 (48.57)
        3:56.62 (49.76)     4:46.33 (49.71)     5:36.35 (50.02)     6:24.66 (48.31)
 
Event 8  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             37 ISF                            5:52.39  
                  38.52     1:21.02 (42.50)     2:05.61 (44.59)     2:51.08 (45.47)
        3:36.22 (45.14)     4:22.14 (45.92)     5:07.58 (45.44)     5:52.39 (44.81)
 
Event 8  Men 18-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alacli, Alican            21 Unattached                     4:16.44  
                  29.18     1:01.68 (32.50)     1:34.46 (32.78)     2:07.53 (33.07)
        2:40.02 (32.49)     3:12.96 (32.94)     3:45.61 (32.65)     4:16.44 (30.83)
  2 Jay, William              21 CARD                           5:06.98  
                  32.43     1:09.60 (37.17)     1:47.86 (38.26)     2:27.50 (39.64)
        3:08.64 (41.14)     3:49.29 (40.65)     4:29.06 (39.77)     5:06.98 (37.92)
 
Event 8  Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            37 Unattached                     6:11.04  
                  39.82     1:23.39 (43.57)     2:08.47 (45.08)     2:55.27 (46.80)
        3:43.66 (48.39)     4:32.81 (49.15)     5:22.23 (49.42)     6:11.04 (48.81)
 
Event 8  Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berridge, Jeffrey         40 MM                             5:26.79  
                  34.92     1:14.26 (39.34)     1:55.37 (41.11)     2:37.50 (42.13)
        3:19.34 (41.84)     4:01.95 (42.61)     4:45.11 (43.16)     5:26.79 (41.68)
 
Event 8  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             72 Unattached                    10:52.38  
                1:11.77   2:34.63 (1:22.86)   3:57.40 (1:22.77)   5:19.19 (1:21.79)
      6:44.19 (1:25.00)   8:07.59 (1:23.40)   9:31.64 (1:24.05)  10:52.38 (1:20.74)
 
Event 9  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Chelsey            22 CSC                            1:22.68  
                  37.41     1:22.68 (45.27)                                        
 
Event 9  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grunert, Megan            28 Unattached                     1:13.76  
                  34.34     1:13.76 (39.42)                                        
  2 Davies, Path              28 ISF                            1:30.09  
                  42.61     1:30.09 (47.48)                                        
 
Event 9  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Kathryn            30 ISF                            1:37.94  
                  48.62     1:37.94 (49.32)                                        
 
Event 9  Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vollmer, Patti            49 CSC                            1:41.34  
                  46.10     1:41.34 (55.24)                                        
 
Event 9  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         55 IM                             1:43.61  
                  48.48     1:43.61 (55.13)                                        
 
Event 9  Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Brian               22 CSC                            1:07.30  
                  32.49     1:07.30 (34.81)                                        
 
Event 9  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henkes, Steven            41 KYI                            1:39.87  
                  47.16     1:39.87 (52.71)                                        
 
Event 9  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brozinick, Joe            49 CSC                            1:19.73  
                  38.07     1:19.73 (41.66)                                        
  2 Dugan, Travis             45 Unattached                     1:26.46  
                  36.97     1:26.46 (49.49)                                        
  3 Beeler, Rob               45 CSC                            1:33.44  
                  44.33     1:33.44 (49.11)                                        
 
Event 9  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Phil              57 IM                             1:16.54  
                  36.33     1:16.54 (40.21)                                        
  2 Spaethe, David            57 GRIN                           1:37.07  
                  47.48     1:37.07 (49.59)                                        
 
Event 9  Men 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risley, Bob               83 IM                             2:15.01  
                1:03.07   2:15.01 (1:11.94)                                        
 
Event 10  Women 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grunert, Megan            28 Unattached                     2:58.50  
                  40.37     1:25.81 (45.44)     2:12.39 (46.58)     2:58.50 (46.11)
 
Event 10  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 Unattached                     4:25.57  
                1:00.67   2:08.49 (1:07.82)   3:16.88 (1:08.39)   4:25.57 (1:08.69)
 
Event 11  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Path              28 ISF                            1:17.73  
                  36.60     1:17.73 (41.13)                                        
 
Event 11  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gernert, Karen            40 ISF                            1:16.81  
                  36.61     1:16.81 (40.20)                                        
  2 Adkins, Cherie            42 MM                             1:33.47  
                  44.55     1:33.47 (48.92)                                        
 
Event 11  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      52 ISF                            1:14.79  
                  35.36     1:14.79 (39.43)                                        
 
Event 11  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         55 IM                             1:30.88  
                  41.72     1:30.88 (49.16)                                        
 
Event 11  Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aresti, Nikolas           21 Unattached                       53.14  
                  25.58       53.14 (27.56)                                        
  2 Roach, Trevor             20 CSC                            1:05.23  
                  31.17     1:05.23 (34.06)                                        
 
Event 11  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christoffel, Ben          34 ISF                              54.82  
                  25.75       54.82 (29.07)                                        
  2 O'Malley, Mark            34 ISF                            1:01.23  
                  29.11     1:01.23 (32.12)                                        
 
Event 11  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreev, Val              37 ISF                              59.49  
                  27.98       59.49 (31.51)                                        
 
Event 11  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henkes, Steven            41 KYI                            1:18.32  
                  36.74     1:18.32 (41.58)                                        
 
Event 11  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Komizu, Kenya             45 KYI                            1:09.21  
                  32.40     1:09.21 (36.81)                                        
  2 Brozinick, Joe            49 CSC                            1:11.98  
                  34.03     1:11.98 (37.95)                                        
  3 Mikhaylov, Mikhail        48 KYI                            1:14.91  
                  35.30     1:14.91 (39.61)                                        
  4 Joyce, Rob                49 CSC                            1:22.30  
                  39.35     1:22.30 (42.95)                                        
 
Event 11  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Sally            50 MM                             1:22.45  
                  39.44     1:22.45 (43.01)                                        
 
Event 11  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             72 Unattached                     2:28.72  
                1:08.28   2:28.72 (1:20.44)                                        
 
Event 12  Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Erica              23 ISF                              32.35  
  2 Joyce, Chelsey            22 CSC                              38.86  
 
Event 12  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilhite, Noell            31 CHIM                             32.75  
 
Event 12  Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Jennifer           47 CSC                              43.97  
  2 Vollmer, Patti            49 CSC                              48.07  
 
Event 12  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knorr, Margui             59 Unattached                     1:10.67  
 
Event 12  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oral, Orel                31 Unattached                       25.56  
 
Event 12  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            37 Unattached                       37.09  
 
Event 12  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dugan, Travis             45 Unattached                       41.40  
 
Event 12  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, Phil              57 IM                               35.27  
  2 Spaethe, David            57 GRIN                             45.90  
 
Event 12  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             72 Unattached                     1:39.61  
 
Event 13  Women 18-24 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Obradovic, Saja           21 Unattached                     4:00.16  
                  50.65   1:56.28 (1:05.63)   3:01.16 (1:04.88)     4:00.16 (59.00)
 
Event 13  Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              45 ISF                            2:42.02  
                  35.50     1:16.61 (41.11)     1:58.65 (42.04)     2:42.02 (43.37)
 
Event 13  Men 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Malley, Mark            34 ISF                            2:25.63  
                  31.44     1:09.00 (37.56)     1:47.70 (38.70)     2:25.63 (37.93)
 
Event 13  Men 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steve            61 Unattached                     3:48.05  
                  49.81     1:48.68 (58.87)   2:48.88 (1:00.20)     3:48.05 (59.17)
 
Event 14  Women 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meurer, Anastasia         20 CSC                            1:24.02  
                  40.42     1:24.02 (43.60)                                        
  2 Joyce, Chelsey            22 CSC                            1:26.48  
                  41.46     1:26.48 (45.02)                                        
  3 Obradovic, Saja           21 Unattached                     1:38.82  
                  48.05     1:38.82 (50.77)                                        
 
Event 14  Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vollmer, Patti            49 CSC                            1:47.68  
                  50.73     1:47.68 (56.95)                                        
 
Event 14  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knorr, Margui             59 Unattached                     2:41.83  
                1:19.74   2:41.83 (1:22.09)                                        
 
Event 14  Men 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jay, William              21 CARD                           1:12.40  
                  34.63     1:12.40 (37.77)                                        
 
Event 15  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Erica              23 ISF                              29.97  
  2 Joyce, Chelsey            22 CSC                              36.97  
 
Event 15  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grunert, Megan            28 Unattached                       31.73  
  2 Davies, Path              28 ISF                              42.43  
 
Event 15  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilhite, Noell            31 CHIM                             31.06  
  2 Hicks, Kathryn            30 ISF                              43.07  
 
Event 15  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gernert, Karen            40 ISF                              40.40  
 
Event 15  Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vollmer, Patti            49 CSC                              50.37  
 
Event 15  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      52 ISF                              39.33  
 
Event 15  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roach, Trevor             20 CSC                              29.26  
 
Event 15  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreev, Val              37 ISF                              31.58  
 
Event 15  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mustard, Kirk             44 ISF                              30.33  
  2 Henkes, Steven            41 KYI                              45.19  
 
Event 15  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dugan, Travis             45 Unattached                       32.89  
  2 Brozinick, Joe            49 CSC                              33.36  
 
Event 15  Men 80-84 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risley, Bob               83 IM                             1:03.50  
 
Event 16  Women 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meurer, Anastasia         20 CSC                            2:49.03  
                  36.98     1:19.87 (42.89)     2:04.67 (44.80)     2:49.03 (44.36)
  2 Obradovic, Saja           21 Unattached                     3:01.67  
                  42.10     1:28.65 (46.55)     2:16.14 (47.49)     3:01.67 (45.53)
 
Event 16  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             37 ISF                            2:42.95  
                  36.88     1:17.73 (40.85)     2:00.44 (42.71)     2:42.95 (42.51)
 
Event 16  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adkins, Cherie            42 MM                             3:38.10  
                  47.52     1:42.45 (54.93)     2:42.00 (59.55)     3:38.10 (56.10)
 
Event 16  Men 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jay, William              21 CARD                           2:25.42  
                  31.82     1:08.59 (36.77)     1:30.40 (21.81)     2:25.42 (55.02)
 
Event 16  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donahue, Sally            50 MM                             3:00.70  
                  40.79     1:26.76 (45.97)     2:13.98 (47.22)     3:00.70 (46.72)
 
Event 16  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keefe, Edward             72 Unattached                     5:13.48  
                1:13.10   2:37.18 (1:24.08)   3:57.02 (1:19.84)   5:13.48 (1:16.46)
 
Event 17  Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grunert, Megan            28 Unattached                     1:21.62  
                  38.22     1:21.62 (43.40)                                        
  2 Davies, Path              28 ISF                            1:55.88  
                  54.02   1:55.88 (1:01.86)                                        
 
Event 17  Men 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Brian               22 CSC                            1:11.82  
                  33.07     1:11.82 (38.75)                                        
 
Event 17  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brozinick, Joe            49 CSC                            1:29.92  
                  41.54     1:29.92 (48.38)                                        
  2 Dugan, Travis             45 Unattached                     1:52.11  
                  52.73     1:52.11 (59.38)                                        
 
Event 17  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spaethe, David            57 GRIN                           1:39.74  
                  46.89     1:39.74 (52.85)                                        
 
Event 18  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carmel Swim Club  'A'                                       2:21.53  
                  32.79     1:14.01 (41.22)     1:49.14 (35.13)     2:21.53 (32.39)
 
Event 18  Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Kentucky International  'A'                                 2:03.63  
                  29.44     1:02.11 (32.67)     1:35.61 (33.50)     2:03.63 (28.02)