Licensed to Ball State University                         Hy-Tek's Meet Manager
                      New Years Invitational - 1/29/2006                       
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Erica L          23 Bsmsc-IN                         26.48  
  1 Sentonoi, Olivia          18 Bsmsc-IN                         29.62  
  2 Hamer, Stephanie          21 Bsmsc-IN                         27.35  
  3 McGinnis, Erin            22 Unattached                       30.24  
  4 White, Sarah R            21 Greater Indiana-IN               30.71  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Erica L          23 Bsmsc-IN                         58.65  
  1 Sentonoi, Olivia          18 Bsmsc-IN                       1:06.54  
  2 Hamer, Stephanie          21 Bsmsc-IN                       1:02.46  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Sarah R            21 Greater Indiana-IN             1:14.27  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentonoi, Olivia          18 Bsmsc-IN                       1:22.68  
  1 White, Sarah R            21 Greater Indiana-IN             1:36.40  
 
Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentonoi, Olivia          18 Bsmsc-IN                       3:01.75  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGinnis, Erin            22 Unattached                       31.74  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGinnis, Erin            22 Unattached                     1:09.80  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Erica L          23 Bsmsc-IN                       1:09.86  
  2 McGinnis, Erin            22 Unattached                     1:13.88  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Sarah R            21 Greater Indiana-IN             2:35.92  
  1 Sentonoi, Olivia          18 Bsmsc-IN                       2:58.34  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vinton, Brooke A          25 Nast-IN                          27.44  
  2 Nicolini, Stephanie       27 Indy Swim Fit-IN                 28.03  
  3 Andersen, Christie        28 Nast-IN                          29.16  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nicolini, Stephanie       27 Indy Swim Fit-IN               1:02.21  
  2 Vinton, Brooke A          25 Nast-IN                        1:02.69  
  3 Andersen, Christie        28 Nast-IN                        1:06.57  
  4 Louis, Emily              29 Bsmsc-IN                       1:07.78  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Louis, Emily              29 Bsmsc-IN                       6:42.61  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denniston, Danielle       27 Nast-IN                          34.61  
  2 Andersen, Christie        28 Nast-IN                          34.72  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denniston, Danielle       27 Nast-IN                        1:15.57  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Kathryn E          25 Indy Swim Fit-IN                 41.70  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vinton, Brooke A          25 Nast-IN                        1:24.14  
  2 Hicks, Kathryn E          25 Indy Swim Fit-IN               1:31.72  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nicolini, Stephanie       27 Indy Swim Fit-IN                 31.24  
  2 Denniston, Danielle       27 Nast-IN                          33.18  
  3 Louis, Emily              29 Bsmsc-IN                         34.07  
  4 Andersen, Christie        28 Nast-IN                          34.50  
  5 Hicks, Kathryn E          25 Indy Swim Fit-IN                 35.91  
  6 O'Connell, Jennifer       27 Nast-IN                          36.53  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nicolini, Stephanie       27 Indy Swim Fit-IN               1:11.29  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vinton, Brooke A          25 Nast-IN                        1:13.46  
  2 Nicolini, Stephanie       27 Indy Swim Fit-IN               1:14.92  
  3 Denniston, Danielle       27 Nast-IN                        1:17.91  
  4 Louis, Emily              29 Bsmsc-IN                       1:18.66  
  5 Andersen, Christie        28 Nast-IN                        1:20.18  
  6 O'Connell, Jennifer       27 Nast-IN                        1:23.87  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vinton, Brooke A          25 Nast-IN                        2:48.30  
  2 O'Connell, Jennifer       27 Nast-IN                        2:54.61  
  3 Hicks, Kathryn E          25 Indy Swim Fit-IN               2:56.48  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             32 MUNCI-IN                         30.18  
  2 Palilonis, Jennifer A     32 Bsmsc-IN                         31.58  
  3 Gileno, Jean              33 Nast-IN                          36.48  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             32 MUNCI-IN                       1:10.20  
  2 Geelhoed, Robyn           34 Bsmsc-IN                       1:11.28  
  3 Gileno, Jean              33 Nast-IN                        1:18.66  
  4 Johnson, Fawn             32 SCMI-IN                        1:19.89  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Fawn             32 SCMI-IN                        2:53.85  
  2 Gileno, Jean              33 Nast-IN                        3:05.70  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gileno, Jean              33 Nast-IN                          45.92  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Fawn             32 SCMI-IN                        1:40.43  
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Fawn             32 SCMI-IN                        3:44.65  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gileno, Jean              33 Nast-IN                          57.51  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marvin, Linda             32 MUNCI-IN                         38.19  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palilonis, Jennifer A     32 Bsmsc-IN                       1:21.32  
  2 Marvin, Linda             32 MUNCI-IN                       1:26.09  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sackers, Elizabeth        42 Nast-IN                          41.64  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derzhavets, Melanie       40 Nast-IN                        1:25.93  
  2 Sackers, Elizabeth        42 Nast-IN                        1:36.02  
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sackers, Elizabeth        42 Nast-IN                        9:57.03  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sackers, Elizabeth        42 Nast-IN                          52.33  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derzhavets, Melanie       40 Nast-IN                        1:41.59  
  2 Sackers, Elizabeth        42 Nast-IN                        2:00.62  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              40 Indy Swim Fit-IN                 38.65  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derzhavets, Melanie       40 Nast-IN                        1:10.06  
  2 Shuck, Susie              40 Indy Swim Fit-IN               1:21.38  
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              40 Indy Swim Fit-IN               2:54.15  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derzhavets, Melanie       40 Nast-IN                          44.31  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuck, Susie              40 Indy Swim Fit-IN               1:10.54  
  2 Derzhavets, Melanie       40 Nast-IN                        1:35.06  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      48 Indy Swim Fit-IN                 29.84  
  2 Webb, Nancy               48 Nast-IN                          31.52  
  3 Sill, Sherry              45 IAM-IN                           31.85  
  4 Miller, Lisa              46 Nast-IN                          32.84  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      48 Indy Swim Fit-IN               1:07.17  
  2 Webb, Nancy               48 Nast-IN                        1:10.60  
  3 Sill, Sherry              45 IAM-IN                         1:12.72  
  4 Miller, Lisa              46 Nast-IN                        1:13.63  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Nancy               48 Nast-IN                        2:40.69  
  2 Miller, Lisa              46 Nast-IN                        2:47.39  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lisa              46 Nast-IN                        7:39.78  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              45 IAM-IN                           38.35  
  2 Gettelfinger, Cheryl      48 Indy Swim Fit-IN                 40.46  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lisa              46 Nast-IN                          45.64  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      48 Indy Swim Fit-IN                 34.83  
  2 Webb, Nancy               48 Nast-IN                          36.81  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gettelfinger, Cheryl      48 Indy Swim Fit-IN               1:23.87  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sill, Sherry              45 IAM-IN                         1:22.28  
 -- Webb, Nancy               48 Nast-IN                             DQ  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lunsford, Laurie          54 MUNCI-IN                         42.78  
  2 White, Marsha G           54 Greater Indiana-IN               43.93  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lunsford, Laurie          54 MUNCI-IN                       1:35.28  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Marsha G           54 Greater Indiana-IN             1:39.57  
  2 Lunsford, Laurie          54 MUNCI-IN                       1:47.59  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Marsha G           54 Greater Indiana-IN               56.88  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lunsford, Laurie          54 MUNCI-IN                       1:11.29  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- White, Marsha G           54 Greater Indiana-IN                  DQ  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           58 Indy Swim Fit-IN                 41.46  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           58 Indy Swim Fit-IN               1:31.00  
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           58 Indy Swim Fit-IN               3:15.21  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Barbara           58 Indy Swim Fit-IN               1:36.40  
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Nancy             75 Bsmsc-IN                       1:34.43  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Nancy             75 Bsmsc-IN                       3:16.11  
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Nancy             75 Bsmsc-IN                       6:53.45  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hakes, Marianne           23 Bsmsc-IN                         33.05  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hakes, Marianne           23 Bsmsc-IN                       1:11.06  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sikich, Chris             27 Nast-IN                          24.89  
  2 Dean, Nathaniel           28 Nast-IN                          25.32  
  3 Montgomery, Tom           26 Bsmsc-IN                         30.15  
  4 DeMink, Mathias           25 MUNCI-IN                         33.08  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sikich, Chris             27 Nast-IN                          54.46  
  2 Dean, Nathaniel           28 Nast-IN                          56.94  
  3 DeMink, Mathias           25 MUNCI-IN                       1:13.58  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Nathaniel           28 Nast-IN                        1:13.68  
  2 Sikich, Chris             27 Nast-IN                        1:16.44  
 -- DeMink, Mathias           25 MUNCI-IN                            DQ  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sikich, Chris             27 Nast-IN                          27.51  
  2 Dean, Nathaniel           28 Nast-IN                          29.80  
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Nathaniel           28 Nast-IN                        2:45.52  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sikich, Chris             27 Nast-IN                        1:05.63  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simmons, Will             30 Indy Swim Fit-IN                 22.45  
  2 Maydak, Jeff              32 Nast-IN                          25.59  
  3 Sutton, Robert            30 Indy Swim Fit-IN                 25.81  
  4 Olssen, Sean              34 Nast-IN                          26.03  
  5 Swope, Donald E           31 Nast-IN                          26.06  
  6 Clark, Joshua             30 Nast-IN                          27.14  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simmons, Will             30 Indy Swim Fit-IN                 50.03  
  2 Sutton, Robert            30 Indy Swim Fit-IN                 56.09  
  3 Swope, Donald E           31 Nast-IN                          59.48  
  4 Clark, Joshua             30 Nast-IN                        1:04.11  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simmons, Will             30 Indy Swim Fit-IN               1:51.78  
  2 Sutton, Robert            30 Indy Swim Fit-IN               2:03.38  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              32 Nast-IN                          28.85  
  2 Olssen, Sean              34 Nast-IN                          32.76  
  3 Clark, Joshua             30 Nast-IN                          34.61  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              32 Nast-IN                        1:01.61  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swope, Donald E           31 Nast-IN                          33.13  
  2 Maydak, Jeff              32 Nast-IN                          34.27  
  3 Olssen, Sean              34 Nast-IN                          36.55  
  4 Clark, Joshua             30 Nast-IN                          39.67  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swope, Donald E           31 Nast-IN                        1:09.13  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maydak, Jeff              32 Nast-IN                          28.50  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olssen, Sean              34 Nast-IN                        1:09.17  
  2 Swope, Donald E           31 Nast-IN                        1:12.16  
  3 Clark, Joshua             30 Nast-IN                        1:27.75  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chalk, Steve              39 Bsmsc-IN                         27.55  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chalk, Steve              39 Bsmsc-IN                       1:04.44  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chalk, Steve              39 Bsmsc-IN                       1:17.45  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chalk, Steve              39 Bsmsc-IN                         40.58  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chalk, Steve              39 Bsmsc-IN                       1:29.38  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesut, Bernie             41 Nast-IN                          24.15  
  2 Voss, Peter               44 MUNCI-IN                         24.76  
  3 Wait, Douglas             40 Unattached                       25.60  
  4 Derzhavets, Gabriel       44 Nast-IN                          39.99  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesut, Bernie             41 Nast-IN                          52.21  
  2 Voss, Peter               44 MUNCI-IN                         53.78  
  3 Wait, Douglas             40 Unattached                       56.68  
  4 Harlos, Brent             42 SCMI-IN                          58.69  
  5 Derzhavets, Gabriel       44 Nast-IN                        1:36.10  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harlos, Brent             42 SCMI-IN                        2:12.69  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aronson, Ben              44 Unattached                     5:55.52  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wait, Douglas             40 Unattached                       33.21  
  2 Derzhavets, Gabriel       44 Nast-IN                          47.93  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harlos, Brent             42 SCMI-IN                        1:12.10  
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aronson, Ben              44 Unattached                     2:33.94  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wait, Douglas             40 Unattached                       34.23  
  2 Derzhavets, Gabriel       44 Nast-IN                          48.34  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wait, Douglas             40 Unattached                     1:16.73  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Voss, Peter               44 MUNCI-IN                         26.41  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesut, Bernie             41 Nast-IN                          58.54  
  2 Voss, Peter               44 MUNCI-IN                         59.78  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Voss, Peter               44 MUNCI-IN                       1:01.75  
  2 Pesut, Bernie             41 Nast-IN                        1:01.89  
 -- Derzhavets, Gabriel       44 Nast-IN                             DQ  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aronson, Ben              44 Unattached                     2:28.18  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vernasco, Ronald          46 Unattached                       25.89  
  2 York, John L              46 SCMI-IN                          26.50  
  3 Kaskie, Jon C             45 Unattached                       26.79  
  4 Jones, Steve              49 Bsmsc-IN                         33.35  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vernasco, Ronald          46 Unattached                       59.29  
  2 York, John L              46 SCMI-IN                        1:01.15  
  3 Jones, Steve              49 Bsmsc-IN                       1:15.54  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaskie, Jon C             45 Unattached                     2:10.91  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaskie, Jon C             45 Unattached                     5:50.80  
  2 Wiley, Jon                47 Bsmsc-IN                       7:55.51  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vernasco, Ronald          46 Unattached                     1:20.77  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaskie, Jon C             45 Unattached                       28.12  
  2 York, John L              46 SCMI-IN                          28.56  
  3 Meek, Dan                 49 Indy Swim Fit-IN                 29.84  
  4 Vernasco, Ronald          46 Unattached                       30.28  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meek, Dan                 49 Indy Swim Fit-IN               1:09.13  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vernasco, Ronald          46 Unattached                     1:11.05  
  2 Meek, Dan                 49 Indy Swim Fit-IN               1:14.40  
  3 Jones, Steve              49 Bsmsc-IN                       1:36.16  
 -- Kaskie, Jon C             45 Unattached                          DQ  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiley, Jon                47 Bsmsc-IN                       3:09.24  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodefeld, Gary            52 Greater Indiana-IN               25.69  
  2 Stratton, David           50 SCMI-IN                          38.26  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodefeld, Gary            52 Greater Indiana-IN               58.03  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodefeld, Gary            52 Greater Indiana-IN             6:04.40  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodefeld, Gary            52 Greater Indiana-IN               30.79  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodefeld, Gary            52 Greater Indiana-IN             1:10.93  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sidner, Dick              57 Nast-IN                          26.86  
  2 Leffler, James            59 Unattached                       36.41  
  3 Blum, Peter               59 Bsmsc-IN                         41.21  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sidner, Dick              57 Nast-IN                        1:01.32  
  2 Leffler, James            59 Unattached                     1:21.26  
  3 Blum, Peter               59 Bsmsc-IN                       1:29.38  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sidner, Dick              57 Nast-IN                        2:23.95  
  2 Leffler, James            59 Unattached                     2:55.71  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leffler, James            59 Unattached                     7:55.72  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leffler, James            59 Unattached                     1:37.52  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalchev, Dimitar          62 Nast-IN                          34.20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalchev, Dimitar          62 Nast-IN                        1:17.56  
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            60 Greater Indiana-IN             5:53.81  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            60 Greater Indiana-IN               32.33  
  2 Church, Douglas           62 Nast-IN                          38.52  
  3 Alford, Joseph            62 Greater Indiana-IN               47.31  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            60 Greater Indiana-IN             1:13.45  
  2 Church, Douglas           62 Nast-IN                        1:22.93  
  3 Alford, Joseph            62 Greater Indiana-IN             1:39.53  
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Church, Douglas           62 Nast-IN                        3:11.04  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alford, Joseph            62 Greater Indiana-IN               47.28  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alford, Joseph            62 Greater Indiana-IN               58.54  
  2 Kalchev, Dimitar          62 Nast-IN                          59.77  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Church, Douglas           62 Nast-IN                          33.91  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Church, Douglas           62 Nast-IN                        1:31.43  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alford, Joseph            62 Greater Indiana-IN             1:44.00  
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard            60 Greater Indiana-IN             5:29.18  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, George            69 Greater Indiana-IN               31.04  
  2 Householder, Howard       65 Nast-IN                          35.41  
  3 Dresser, Charlie          67 SCMI-IN                          45.24  
  4 Clapp, Richard            68 Indy Swim Fit-IN                 50.97  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Householder, Howard       65 Nast-IN                        1:24.78  
  2 Dresser, Charlie          67 SCMI-IN                        1:45.89  
  3 Clapp, Richard            68 Indy Swim Fit-IN               1:58.72  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clapp, Richard            68 Indy Swim Fit-IN               4:22.67  
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Costill, Dave             69 Bsmsc-IN                       6:33.04  
  2 Householder, Howard       65 Nast-IN                        8:25.98  
  3 Dresser, Charlie          67 SCMI-IN                       11:11.07  
  4 Clapp, Richard            68 Indy Swim Fit-IN              12:17.33  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Householder, Howard       65 Nast-IN                          54.02  
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Costill, Dave             69 Bsmsc-IN                       2:43.78  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, George            69 Greater Indiana-IN               38.55  
  2 Dresser, Charlie          67 SCMI-IN                          55.19  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Costill, Dave             69 Bsmsc-IN                       1:20.96  
  2 Murphy, George            69 Greater Indiana-IN             1:29.48  
  3 Dresser, Charlie          67 SCMI-IN                        2:03.15  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, George            69 Greater Indiana-IN               34.70  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Householder, Howard       65 Nast-IN                        1:42.33  
 
Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              81 Doc IU-IN                      3:59.64  
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              81 Doc IU-IN                      5:58.33  
 
Men 80-84 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              81 Doc IU-IN                      7:58.50  
 
Men 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              81 Doc IU-IN                      6:30.56  
 
Men 80-84 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              81 Doc IU-IN                     13:31.42  
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ball State Masters Swimming-IN  'A'                         1:55.84  
     1) Hamer, Stephanie 21             2) Hakes, Marianne 23             
     3) Geelhoed, Robyn 34              4) Janssen, Erica L 23            
  2 Noblesville Adult Swim Team-IN  'A'                         1:59.49  
     1) O'Connell, Jennifer 27          2) Webb, Nancy 48                 
     3) Andersen, Christie 28           4) Denniston, Danielle 27         
  3 Ball State Masters Swimming-IN  'B'                         2:01.46  
  4 Noblesville Adult Swim Team-IN  'B'                         2:25.33  
     1) Sackers, Elizabeth 42           2) Derzhavets, Melanie 40         
     3) Miller, Lisa 46                 4) Gileno, Jean 33                
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ball State Masters Swimming-IN  'A'                         2:13.29  
     1) Geelhoed, Robyn 34              2) Louis, Emily 29                
     3) Janssen, Erica L 23             4) Sentonoi, Olivia 18            
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Adult Swim Team-IN  'A'                         2:17.36  
     1) O'Connell, Jennifer 27          2) Vinton, Brooke A 25            
     3) Andersen, Christie 28           4) Denniston, Danielle 27         
  2 Noblesville Adult Swim Team-IN  'B'                         2:54.19  
     1) Sackers, Elizabeth 42           2) Derzhavets, Melanie 40         
     3) Miller, Lisa 46                 4) Gileno, Jean 33                
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Adult Swim Team-IN  'A'                         1:44.15  
     1) Sikich, Chris 27                2) Maydak, Jeff 32                
     3) Dean, Nathaniel 28              4) Olssen, Sean 34                
  2 Noblesville Adult Swim Team-IN  'B'                         2:02.86  
     1) Pesut, Bernie 41                2) Derzhavets, Gabriel 44         
     3) Swope, Donald E 31              4) Clark, Joshua 30               
  3 Ball State Masters Swimming-IN  'A'                         2:15.05  
     1) Jones, Steve 49                 2) Blum, Peter 59                 
     3) Montgomery, Tom 26              4) Costill, Dave 69               
  4 Noblesville Adult Swim Team-IN  'C'                         2:30.23  
     1) Householder, Howard 65          2) Sidner, Dick 57                
     3) Church, Douglas 62              4) Kalchev, Dimitar 62            
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ball State Masters Swimming-IN  'B'                         2:33.28  
     1) Blum, Peter 59                  2) Wiley, Jon 47                  
     3) Montgomery, Tom 26              4) Costill, Dave 69               
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Adult Swim Team-IN  'A'                         1:57.66  
     1) Sikich, Chris 27                2) Maydak, Jeff 32                
     3) Dean, Nathaniel 28              4) Olssen, Sean 34                
  2 Noblesville Adult Swim Team-IN  'B'                         2:13.11  
     1) Pesut, Bernie 41                2) Derzhavets, Gabriel 44         
     3) Swope, Donald E 31              4) Clark, Joshua 30               
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Noblesville Adult Swim Team-IN  'A'                         2:43.96  
     1) Householder, Howard 65          2) Sidner, Dick 57                
     3) Church, Douglas 62              4) Kalchev, Dimitar 62            
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sugar Creek Masters Indiana-IN  'A'                         2:25.01  
     1) Johnson, Fawn 32                2) Dresser, Charlie 67            
     3) Stratton, David 50              4) York, John L 46                
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sugar Creek Masters Indiana-IN  'A'                         2:35.78  
     1) Johnson, Fawn 32                2) Dresser, Charlie 67            
     3) York, John L 46                 4) Harlos, Brent 42